Wr843nd + nc220

Pokaż jeszcze zakładkę Wireless Advanced z tp-linka

Podepnij komputer kablowo do TP-linka (rozłączając jednocześnie wifi) i sprawdź czy efekt jest taki sam.

Komputer podpiąłem kablem pod router. Wifi odłączone. Efekt ten sam. Kamera wciąż ma IP 10.10.1.102 - w przeglądarce adres nie działa, na ping nie odpowiada.

To nie mam pojęcia co jest przyczyną. Stawiam w ciemno że WISP+AP jest sprawcą tego zamieszania. Polecam zakupić jakiś tani router bezprzewodowy i skonfigurować jako AP -


No chyba że któryś z kolegów jeszcze coś podrzuci w tym temacie.

I tak zrobię. Szkoda nerwów ... i czasu. Natomiast jeśli na owym routerze uda mi się to jeszcze osiągnąć podzielę się informacją. Dziękuję za poświęcony mi czas. Tego kupić się nie da :wink: Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu.

ponieważ mam dokładnie ten model kamery, to mogę zrobić eksperymenty, ale tylko gdy będę w domu
ponieważ będę dopiero jutro (i tylko jutro w najbliższym czasie), to jeszcze moje spostrzeżenia z pamięci:

  1. ja mam najnowszy firmware w kamerze - aplikacja dla Androida wymusiła jej instalację
  2. wstępną konfigurację przeprowadziłem właśnie z tej aplikacji, dopiero później zmieniałem konfiguracje używając webui kamery
    (jeśli się nie mylę użycie apki mobilnej to obecnie chyba jedyna metoda powiązania kamery z kontem chmurowym)

Przeprowadziłem tą samą operację na MR3040. Ustawiłem MR3040 w WISP, podłączyłem się jako klient do mojej sieci ABC na WR843ND. Podłączyłem kamerę i po ukończeniu konfiguracji - odpięciu kabla - dalej nie działa. Wygląda na to, że kamery TP-Link NC220 nie podłączymy do routera pracującego w trybie WISP+AP. Potrzeba osobny punkt dostępowy na którym dopiero wszystko będzie działać bez zarzutów. No ale jakby komuś się to udało to chylę głowę i proszę o info.

Kup dodatkowy AP i będzie po problemie.

Czy możliwe byłoby wykorzystanie MR3040 jako AP?
Obecnie jest tak:

A mam na myśli :

Próbowałem to ze sobą połączyć ale za nic nie wiem jak to poustawiać żeby grało

Na MR3040 wyłacz serwer DHP . oraz ustaw adres IP Lan poza pulę adresów DHCP głównego routera . Wracając do kamery podepnij ją do WR 843 ND . Zainstaluj aplikację tpCamera wybierz z listy swoją kamerę i musisz uzyskać połączenie . Mam identyczną kamera i konfiguracją wykonuje za pomocą tpCamera .