WR1043nd v2 - fatalny zasięg

Nie możemy też wykluczyć uszkodzenia sprzętowego routera . :frowning:

Wygląda to mniej więcej jak na szkicu. No i najgorsze, że od sąsiada mam tyle samo zasięgu co ze swojego routera lub od niego nawet więcej :frowning:

Czy te dane z Inssidera mogą coś jeszcze wnieść?

Oddaj na reklamacją router . Przy takiej odległości nie powinno być żadnego problemu z zasięgiem .Żadne ustawienia nić nie wniosą poprawy.

Tak jak przedmówca - oddaj router na reklamację. Przy odległości 3,8m sygnał powinien być około -30dB

Długo mi zeszło to po 16:00 :wink: , ale coś pokazuję jak obiecałem. Jeszcze tak: moja sieć to ta na jasno niebiesko "priv_nielamprawa".
Pierwsze dwa to zrzuty z wifi analyzer, ale inssider pokazuje praktycznie identycznie. To w tym miejscu 8,80m:

No i do tego zdjęcie zrobione w odległości około 1,00m od routera - widać go - sygnał około -50 dB!

Wypinałem antenki i wypięcie dwóch, praktycznie niczym nie skutkuje w sile sygnału w tym pokoju z routerem.
Trochę mnie smuci ta reklamacja. Ja nie chcę reklamować, wpis w karcie gwarancyjnej itd, znowu długo czekać... :cry: No a może jeszcze jakiś soft "obcy" Gargoyle, albo coś. I tak chciałem to rozszerzać o exroota i minidlna. Zmieni inny soft coś w zasięgu?
Szukałem jeszcze co by mogło zakłócać sygnał na 2.4Ghz, ale wszystko podejrzane powypinałem w domu.
Na prawdę tylko wymiana na nowy?

Tu masz test kolegi Henryka z forum i jak sam widzisz WR1043NDv2 zachowuje się bardzo dobrze w tej stawce routerów. Pozostaje wymiana.

A może jeszcze rozmowa z producentem coś da?
Teraz mogę skorzystać z możliwości 10 dniowego wypowiedzenia umowy bez podania przyczyny. Jak mi nawet przyślą drugi z procedury reklamacji, to się obawiam, że te pierwsze 10 dni minie i gdyby ten następny też był felerny, to już mi nie uwzględnią kolejnej wymiany. Może wypowiedzieć i od nowa zamówić w innym sklepie?

Pokaż jeszcze zakładkę Status.

Zakładka status z programu wifi analyzer czy z routera? Nie kojarzę takiej - dane na temat czego tam widnieją?

Z routera.

Witam po dłuższej przerwie. Zgodnie z sugestią przesyłam poniżej obraz z zakładki status.
Dodam, że w międzyczasie wymieniłem router (skorzystałem z zakupu na odległość) na inny egzemplarz. To foto jest już z nowego. Zasięg dalej fatalny. Nic się nie zmieniło w sile sygnału. Próbowałem już wszystkich ustawień i nic nie wniosły :(. Siły sygnału są jak na foto powyżej. W odległości 8,80 m traci całkiem sygnał. Między bajki włożyć te posty z testami i pozytywnymi opiniami??
Pomóżcie proszę z tym modelem lub podajcie jakiś model z większym zasięgiem.

Kolego m_krek ostrzegam - testy były robione przez naszego kolegę moderatora więc proszę nie pisać o jakiś bajkach. Są rzetelne i zgodne z prawdą, więc proszę ich nie dyskredytować.

Dlatego użyłem trybu przypuszczającego i napisałem "...proszę...", bo może coś ustawiłem źle. Byłem poproszony o widok zakładki, więc ją wrzuciłem, ale nie otrzymałem żadnego rozwiązania lub choćby pomysłu. W jaki sposób mógłbym udowodnić, że u mnie coś nie działa i piszę prawdę? Zrobię to.
Wcześniej doświadczeni użytkownicy wskazywali wymianę egzempalrza i tak zrobiłem - nie ma zmian. Też chciałbym się cieszyć dobrym zasięgiem.
Proszę o pomoc.

Testy przeprowadzałeś na różnych urządzeniach? Czy tylko na telefonie?

Próbowałem też na dwóch laptopach (starszy i nowszy), tablecie i smartfonie. Sygnał jest w granicach -75dB aż momentami do zaniknięcia czasami. Tablet i Samsung Galaxy Ace2 nie mogą się połączyć z routerem, na laptopach połączenie jest, tylko bardzo wolno wczytuje strony. Ale to nie chodzi o rodzaj hardware, bo tak czy siak ten zasięg jest na każdym urzadzeniu słaby, a to już drugi egzemplarz. Nie działają inne potencjalne "zakłócacze" typu mikrofala czy przekaźniki tv czy inne...
Jest szansa, że Gargoyle pomoże, bo takie posty też widziałem, że się poprawiło??

Zainstaluj jeszcze inSSIDer-a i daj kilka pomiarów w okolicach routera i większej odległości. tak jak to jest w teście kolegi moderatora. Co masz na tabliczce znamionowej routera daj fotkę na forum.

Następne pomiary nic nie dadzą - są takie jak wyżej. Co istotnego jest na tabliczce znamionowej, co mogłoby pomóc, to sprawdzę?
Proszę o jeszcze jakąś poradę.

To raczej tobie powinno zależeć na rozwiązaniu problemu. Skąd mamy wiedzieć jak zachowuje się router skoro nie chcesz dać pomiarów z inSSIDer-a do porównania z naszym testem. Dałeś tylko obrazek z WIFI analyzera do którego ciężko się odnieść.

No zależy mi, ale jak pisałem wyżej: pomiary z inssidera są podobne. W czasie zmienia się to o 5-7dB. Na androidzie insiidera free nie ma :(. Dlaczego ciężko się odnieść do Wifi Analyzera? O co chodzi z tą tabliczką znamionową?

Zrób zdjęcie i wrzuć na forum. Jest możliwość że masz nieco inną wersję sprzętową niż ta która była testowana na forum. Wgraj Gargoyle i sprawdź czy problem nadal występuje.