WR1043nd v2 - fatalny zasięg

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post na forum ;D
Niestety przychodzę do Was od razu z problemem.
Kupiłem WR1043nd v2 po zapoznaniu się z licznymi opiniami internautów na różnych forach, ze względu na przede wszystkim duży zasięg. U mnie jest FATALNY. Jest gorszy od mojego starego Edimax BR6204g, który ma tylko 1 antenkę i to 3dB!
Router jest w tym samym miejscu gdzie poprzedni, a w niektórych miejscach domu (jedna kondygnacja) nie ma sygnału lub -89dB tam gdzie na poprzednim routerze był >:(. To najgorsze miejsce jest oddalone tylko 8,80 m w linii prostej do routera i 2 ściany z pustaka ceramicznego. Ale i w bliższych miejscach też jest źle. W pokoju gdzie jest router w odległości ok. 3,70m siła sygnału jest -67 dB!, gdzie przy poprzednim miałem momentami nawet -35dB.
Więc tak, działa na najnowszym oryginalnym firmware, sprawdzałem różne kanały, na których nikt inny nie nadaje (chyba że ukryte SSIDy), sprawdzałem 20Hz i 40Hz, przy Transmisjon Power na High, sieć bgn mixed (dla n go też kupiłem), pingi do routera (192.168.0.1) są dłuższe niż przy poprzednim (5-12ms), nie ma filtrowania po MAC i innych tego typu ustawień (choć to na zasięg nie wpływa raczej na prędkość) Antenki dokręcone - sprawdzałem, próbowałem też nimi kręcić - bez rezultatu.
Czytałem też o WDR3600 i 4300, ale tam miał być jeszcze słabszy zasięg. Co jest nie tak? Co sprawdzić, poprawić? Do 10 dni mogę go jeszcze oddać.
Pozdrawiam m_krek

Wrzuć mimo wszystko screena na forum z programu Inssider ,interesuje nas zakładka Time graph.

Wyłącz w zakładce Wireless-Wireless Advanced Enable WMM (odptaszkuj) po czym save i reboot routera .

Poprosimy jeszcze scan z inSSIDer-a w okolicach routera i w miejscu docelowym ze słabym zasięgiem.

Wireless Advanced Enable WMM będę mógł wyłączyć dopiero po 16:00 :wink: , ale rozumiem, że to może wpływać tylko na szybkość a nie na zasięg. Domyślam się, że gdyby zasięg był dobry to pingi też by szybko szły.
Odnośnie Issider'a. Używałem WIFI Analyzer - program chyba nie ma aż tak znaczenia. Oba routery porównywałem na tym samym sprzęcie (tablet) i tym samym programie. Jak pisałem: sygnał na 1 lub 13 kanale nawet nie zachodzi o inną sieć. Widocznych jest ogólnie max 5 sieci, z czego wszystkie nadają na kanałach 6-8 :P. Co do Time graph, to ten program też ma takie coś - sygnał jest raczej stabilny w granicach do +/- 5dB.
Tu nie chodzi za bardzo o miejsce docelowe - docelowe jest wszędzie w mieszkaniu, bo w kuchni bliżej też nie działa. Podałem w najdalej położonym miejscu 8,80m przy jednym z ustawień kanału i 20Hz sygnał był - 88dB i potem zanikł :-\ No a w ogóle co z tak słabym sygnałem w pomieszczeniu z routerem.
Jeśli Inssider będzie konieczny, to go zamontuję i pokażę, ale chyba wiele nie wniesie.
O co może jeszcze chodzić zwłaszcza z tym zasięgiem?

Nie możemy też wykluczyć uszkodzenia sprzętowego routera . :frowning:

Wygląda to mniej więcej jak na szkicu. No i najgorsze, że od sąsiada mam tyle samo zasięgu co ze swojego routera lub od niego nawet więcej :frowning:

Czy te dane z Inssidera mogą coś jeszcze wnieść?

Oddaj na reklamacją router . Przy takiej odległości nie powinno być żadnego problemu z zasięgiem .Żadne ustawienia nić nie wniosą poprawy.

Tak jak przedmówca - oddaj router na reklamację. Przy odległości 3,8m sygnał powinien być około -30dB

Długo mi zeszło to po 16:00 :wink: , ale coś pokazuję jak obiecałem. Jeszcze tak: moja sieć to ta na jasno niebiesko "priv_nielamprawa".
Pierwsze dwa to zrzuty z wifi analyzer, ale inssider pokazuje praktycznie identycznie. To w tym miejscu 8,80m:

No i do tego zdjęcie zrobione w odległości około 1,00m od routera - widać go - sygnał około -50 dB!

Wypinałem antenki i wypięcie dwóch, praktycznie niczym nie skutkuje w sile sygnału w tym pokoju z routerem.
Trochę mnie smuci ta reklamacja. Ja nie chcę reklamować, wpis w karcie gwarancyjnej itd, znowu długo czekać... :cry: No a może jeszcze jakiś soft "obcy" Gargoyle, albo coś. I tak chciałem to rozszerzać o exroota i minidlna. Zmieni inny soft coś w zasięgu?
Szukałem jeszcze co by mogło zakłócać sygnał na 2.4Ghz, ale wszystko podejrzane powypinałem w domu.
Na prawdę tylko wymiana na nowy?

Tu masz test kolegi Henryka z forum i jak sam widzisz WR1043NDv2 zachowuje się bardzo dobrze w tej stawce routerów. Pozostaje wymiana.

A może jeszcze rozmowa z producentem coś da?
Teraz mogę skorzystać z możliwości 10 dniowego wypowiedzenia umowy bez podania przyczyny. Jak mi nawet przyślą drugi z procedury reklamacji, to się obawiam, że te pierwsze 10 dni minie i gdyby ten następny też był felerny, to już mi nie uwzględnią kolejnej wymiany. Może wypowiedzieć i od nowa zamówić w innym sklepie?

Pokaż jeszcze zakładkę Status.

Zakładka status z programu wifi analyzer czy z routera? Nie kojarzę takiej - dane na temat czego tam widnieją?

Z routera.

Witam po dłuższej przerwie. Zgodnie z sugestią przesyłam poniżej obraz z zakładki status.
Dodam, że w międzyczasie wymieniłem router (skorzystałem z zakupu na odległość) na inny egzemplarz. To foto jest już z nowego. Zasięg dalej fatalny. Nic się nie zmieniło w sile sygnału. Próbowałem już wszystkich ustawień i nic nie wniosły :(. Siły sygnału są jak na foto powyżej. W odległości 8,80 m traci całkiem sygnał. Między bajki włożyć te posty z testami i pozytywnymi opiniami??
Pomóżcie proszę z tym modelem lub podajcie jakiś model z większym zasięgiem.

Kolego m_krek ostrzegam - testy były robione przez naszego kolegę moderatora więc proszę nie pisać o jakiś bajkach. Są rzetelne i zgodne z prawdą, więc proszę ich nie dyskredytować.

Dlatego użyłem trybu przypuszczającego i napisałem "...proszę...", bo może coś ustawiłem źle. Byłem poproszony o widok zakładki, więc ją wrzuciłem, ale nie otrzymałem żadnego rozwiązania lub choćby pomysłu. W jaki sposób mógłbym udowodnić, że u mnie coś nie działa i piszę prawdę? Zrobię to.
Wcześniej doświadczeni użytkownicy wskazywali wymianę egzempalrza i tak zrobiłem - nie ma zmian. Też chciałbym się cieszyć dobrym zasięgiem.
Proszę o pomoc.

Testy przeprowadzałeś na różnych urządzeniach? Czy tylko na telefonie?

Próbowałem też na dwóch laptopach (starszy i nowszy), tablecie i smartfonie. Sygnał jest w granicach -75dB aż momentami do zaniknięcia czasami. Tablet i Samsung Galaxy Ace2 nie mogą się połączyć z routerem, na laptopach połączenie jest, tylko bardzo wolno wczytuje strony. Ale to nie chodzi o rodzaj hardware, bo tak czy siak ten zasięg jest na każdym urzadzeniu słaby, a to już drugi egzemplarz. Nie działają inne potencjalne "zakłócacze" typu mikrofala czy przekaźniki tv czy inne...
Jest szansa, że Gargoyle pomoże, bo takie posty też widziałem, że się poprawiło??

Zainstaluj jeszcze inSSIDer-a i daj kilka pomiarów w okolicach routera i większej odległości. tak jak to jest w teście kolegi moderatora. Co masz na tabliczce znamionowej routera daj fotkę na forum.