WR1043nd v2 - fatalny zasięg

Następne pomiary nic nie dadzą - są takie jak wyżej. Co istotnego jest na tabliczce znamionowej, co mogłoby pomóc, to sprawdzę?
Proszę o jeszcze jakąś poradę.

To raczej tobie powinno zależeć na rozwiązaniu problemu. Skąd mamy wiedzieć jak zachowuje się router skoro nie chcesz dać pomiarów z inSSIDer-a do porównania z naszym testem. Dałeś tylko obrazek z WIFI analyzera do którego ciężko się odnieść.

No zależy mi, ale jak pisałem wyżej: pomiary z inssidera są podobne. W czasie zmienia się to o 5-7dB. Na androidzie insiidera free nie ma :(. Dlaczego ciężko się odnieść do Wifi Analyzera? O co chodzi z tą tabliczką znamionową?

Zrób zdjęcie i wrzuć na forum. Jest możliwość że masz nieco inną wersję sprzętową niż ta która była testowana na forum. Wgraj Gargoyle i sprawdź czy problem nadal występuje.

Długo mi zeszło, bo mam parę spaw na głowie. Przesyłam poniżej foto tabliczki, choć nie wiem czy to coś wniesie.

Zmieniłem położenie routera i sygnał się wzmocnił o ok. 7dB. Stał za telewizorem i on go trochę tłumił. Chociaż zauważyłem, że teraz w kuchni (patrz powyżej) jest sygnał ok. 60-65 db. To i tak moim zdaniem mało jak na wychwalany router z dużym zasięgiem.
Wgram jeszcze Gargoyle i dam znać. Jeśli macie jakieś pomysły to proszę podpowiedzcie. Może mam coś źle poustawiane...
EDIT: wgrane Gargoyle i może znowu sygnał się poprawił o kolejne ok. 7 dB. Piszę "może", bo nie wiem czy to nie autosugestia. Pierwsze porównania wskazały, że na sygnały -45dB w tym samym pomieszczeniu i na ok -63dB w miejscu gdzie było -80dB. To spora poprawa. Sprawdzę jak to się będzie zmieniać w czasie. Nie mniej jednak router jest teraz w bardzo widocznym miejscu, a chciałem go trochę schować za tv. Wtedy jednak sygnał się pogarsza. Jak ktoś ciekawy może sprawdzić u siebie czy tak też to działa.

Co mi się jeszcze nasuwa to przełożenie routera w całkowicie inne miejsce mieszkania i zrobienie pomiarów (nawet bez dostępu do internetu) lub nawet zanieś go gdzieś do kolegi, rodziny i zrób pomiary. Możliwe że masz jakieś zakłócenia u siebie w mieszkaniu skoro drugi model tak samo się zachowuje.

No i jeszcze jedno - nowa aktualizacja dla routera jeżeli jeszcze jej nie masz u siebie.

Dzięki za info o firmware, ale mam już Gargoyle i przy nim zostanę - chcę uruchomić minidlna.
Jestem jednak rozczarowany samym zasięgiem. Jak go postawię w miejscu bardzo widocznym (a miał być ukryty), to sygnał ma w porządku, ale nie jest on i tak lepszy od starego Edimaxa, a tak sobie to wyobrażałem. No 3 antenki, każda 5dB a nie 2fB jak w starym, lepszy w porównaniach od 3600, którego miałem kupić, dobre opinie userów... Miałem takie wyobrażenie po tym wszystkim, że może sięgnie na podwórko. A krótko mówiąc nie zyskałem nic. No może poza wyjściem USB, z którego mam zamiar zrobić serwer domowy.
Krótko mówiąc miałem większe nadzieje. Zasięg może teraz po testach z lokalizacją routera nie jest jednak fatalny jak na początku, ale taki... normalny :(. Mieszkanie ma ok. 90m2 i jako tako go sygnałem pokrywa. Gdybym wiedział wcześniej jak będzie u mnie działał, to bym nie kupował w ogóle żadnego. Stary postawiłbym w lepszym miejscu i tyle. Poczekałbym jeszcze ze 2 lata, może coś by się do tego czasu lepszego pokazało - chodzi głównie o zasięg. Swoją drogą nie wiem jakich używają sąsiedzi routerów, ale sygnał od nich mam czasem lepszy niż mój... :frowning:
Chyba już nic więcej w tym temacie nie osiągnę. Myślałem na początku, że może coś źle poustawiałem.
Podzielę się jeszcze opinią o sklepie X-KOM.pl, o którym do tej pory miałem dobre zdanie. To był kolejny zakup u nich, ale ze zwrotem "zakupu na odległość" mam kłopoty. Nic mi nie zarzucają, ale minęło już dopuszczalne ustawą 14 dni (niby niezwłocznie) i pieniędzy nie oddali. Po tym czasie zadzwoniłem tam i dopiero się dowiedziałem, że muszę spełnić jeszcze jakieś dodatkowe nie przewidziane Ustawą formalności. Porażka w dzisiejszych czasach...

Myślę że to dobry wyniki. Wszystkie nowo produkowane urządzenia SOHO mają ograniczona moc do 100mW .

Poza tym trzy anteny służą do osiągnięcia większej prędkości a nie zasięgu w sieciach bezprzewodowych (poczytaj sobie o MIMO) no i antena o większym zysku to mniej dookólna charakterystyka promieniowania - co też zmienia rozkład zasięgu w porównaniu do innych szczególnie starszych urządzeń.