WDR3600 antena 2.4Ghz i 5Ghz

Witam, mam pytanie odnośnie tplinka WDR3600 posiada on pasmo 2.4Ghz i 5Ghz z tego co wiem anteny różnią się i nie są takie. Przy zakupie otrzymałem dwie takie same anteny nie widzę wgl rożnicy w budowie itd... Chciałbym zakupić anteny 12dbi ale wszystkie są na 2.4Ghz proszę o wyjaśnienie tego i które wejście (która antena) jest 5ghz a która 2.4ghz w tym tplinku.

Anteny w tym sprzęcie są dwupasmowe. Każda jest na 2,4 i 5 GHz. Jak kupujesz to bierz inne anteny dwupasmowe.

To znaczy że jedna i druga rozsyła sygnał 2.4Ghz i 5Ghz?

Dokładnie.

Słyszałem także podłączenie anteny 2.4Ghz może spalić układ 5Ghz czy jest to prawdą ? zakupiłem ten ruter z myślą na przyszłość tzn nie używam w tej chwili pasma 5Ghz tylko 2.4Ghz planuje zakupić nowego lapka i wtedy będę używał tego pasma na dzień dzisiejszy stary pracuje tylko na pasmie 2.4. posiadam jeszcze smartfona xperia neo v dziwie się że nie wykrywa on pasma 5Ghz chyba że doszło do spalenia?

Skoro nie używasz pasma 5GHz to ma prawa nie wykrywać. Masz tą częstotliwość załączoną w routerze? O czymś takim szczerze nie słyszałem aby antena mogła spalić radio.

No ok ale właśnie zastanawiałem się czy ta xperia nie powinna wykryć tego pasma. kontrolka od obu pasm się świeci także powinno być ok. Zadziwiła mnie ta pogłoska żeby antena mogła spalić radio tak samo jak Ciebie.

Czy aby na pewno masz w tej Xperii kartę sieciową na 5GHz?

Jest takie: 802.11b/g/n Nie wiem jakie jest oznaczenie 5Ghz?

Hehehe nie masz. Masz tylko na 2,4GHz. To są oznaczenia standardów prędkości sieci wifi. Poczytaj w specyfikacji telefonu.

A jakie oznaczenie ma 5ghz?

802.11a

Ok wielkie dzieki za pomoc.

Jak byś miał kiedyś oznaczenie karty sieciowej 802.11a,n to będziesz wiedział w jakich częstotliwościach ona pracuje.