Wdr 3500/3600 radia i anteny

Witam
Zacznę od tego wątku:

Kolega Heinz wyrażeni stwierdził że anteny są 2 zakresowe i z tym się zgodzę i tu pojawia się ALE

  • czy można rozdzielić te radia powiedzmy żeby jedna antena chodziła z zewnętrzną sector 2.4 a druga chodziła z anteną na 5ghz dookolna

chcę w ten sposób zrobić coś takiego siedzę na placu zabaw i każdy ze znajomych może korzystać z 2,4 a dodatkowo znajomi po 5ghz podłączą sie do neta bez zakłóceń czyli taka mała sieć dla znajomych i sąsiadów tanim kosztem.

W takim układzie oczywiście wypada n z 2.4 i 5 ghz ale może ma sens takie rozdzielenie czy nie zawracać sobie głowy ??

Soft na pokładzie Openwrt BB
na zdjęciu widac co chem zrobić

Tak jak napisałem, są to dwie anteny dwuzakresowe. Każdy z tych kabelków co widzisz jest podłączony do dwóch kart.
Na spodzie płytki zauważysz połączenie toru 2,4 i 5GHz tam musiał byś przeciąć ścieżkę i wlutować osobne kable do anten 2,4GHz.
Te kabelki co są aktualnie podłączone zostaną na 5GHz
To co napisałem to teoria z drobną praktyką bo rozdzieliłem te tory na WDR4300 jednak nie było żadnej różnicy w zasięgu.
To co Ty chcesz osiągnąć to powinno być wykonalne jednak ja tego nie testowałem.

dzięki za info i zaintersowanie mimo że kotlet odgrzewam :wink:
to żeby było jasne - tak to zrozumiałem
rozdzieliłem tory czyli odseparowałeś 2,4 i 5 ghz na 4300 - czyli wiesz która to ścieżka ?? a jak bym po prostu podłączył antene 2,4 do 1 z tych rp-sma tam gdzie zapisałem 2,4 ma to sens ??
płytkę obróciłem ale jak to wymacać która ścieżka idzie od procka z 2,4 do 5 ghz szkoda uwalić sprzęt :wink:
ta płytka to wielowarstwowa chyba bo żaden ze mnie elektronik //lol
ale jak bym wiedział gdzie odciąć to bym zaryzykował
to co u siebie zrobiłeś to po schemacie czy czujek :wink:
wrzucam fotkę pleców

Ja mam małą uwagę że do takich rozwiązań nie stosuje się urządzeń SOHO. Są przecież dostępne urządzenia zewnętrzne w obudowach CPE. Oczywiście sprzęt jest twój i możesz robić sobie co tam chcesz.

Użyłem innego zdjęcia bo na Twoim brakowało jednej ścieżki:

Na żółto oznaczyłem miejsce przecięcia ścieżki
na czerwono musisz delikatnie zeskrobać soldermaskę i w tym miejscu przylutować żyłę "gorącą" z kabla
na niebiesko oznaczone jest miejsce gdzie równierz skrobiesz soldermaskę i lutujesz ekran kabla.