TP-WA730RE jako repeater w sieci z routerem D-LINK DIR-600

Poszukuję pomocy w rozwiązaniu problemu z konfiguracją repeatera w sieci domowej.
Kupiłem TP-Link model WA730RE (V2), w domu mam D-LINK model DIR-600 robiący za router. TP-L chcę skonfigurować jako repeater i konfiguracja przeszła bez problemu - niby wszystko jest ok. Problem jest natomiast taki, że o ile sygnał TP-L jest widoczny (SSID poprawne, full zasięg tam gdzie go kiedyś nie było prawie wcale), to żadne urządzenie nie jest w stanie się z tą siecią połączyć - objawia się to tak, jak by po uwierzytelnieniu urządzenie zostawało odłączone od sieci. Potem następują natychmiastowo kolejne próby połączeń - z takim samym skutkiem.
Wydaje mi się, że urządzenie nie jest w stanie otrzymać adresu IP za pośrednictwem TP-L, ale nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać. Szukałem alternatywnego firmware dla tego modelu, ale nic sensownego nie mogę znaleźć.
Załączam screen ze statusu TPL.
DHCP jest na nim wyłączone.

Tutaj się zapoznaj:

Serdeczne dzięki - materiał co prawda nie pasował idealnie do mojego przypadku, ale naprowadził mnie na rozwiązanie.
Mój case był o tyle inny, że sam router DIR-600 był jeszcze podpięty do routera UPC.
Dla osób zainteresowanych:

  1. Włączyć DHCP na TPL.
  2. Jako bramę domyślną ustawić w TPL IP routera UPC.
  3. Wyłączyć DHCP na DIR-600.

Jak temat rozwiązany to proszę zamknąć.