TP-LINK WR941ND jako AP i brak dostępu do Internetu

Witam
Ze względu na słaby zasięg sieci WiFi kilka dni temu rozbudowałem sieć w mieszkaniu i mam problem.
Do tej pory w jednym rogu mieszkania był modem Thomson TWG870u (sprzęt i łącze od UPC) - do niego przez kabel były podpięte dwa kompy i drukarka a przez WiFi laptop, dwa telefony i tablet.
Ponieważ tablet to średniej klasy "chińczyk" to miał spory problem z zasięgiem WiFi w całym mieszkaniu. W związku z tym na kablu prowadzącym do komputera (w przeciwległym rogu mieszkania) wstawiłem switch i do niego wpiąłem komputer i nowy router TP-LINK WR941ND.
Router jest podpięty kablem przez port LAN - ma ustawione stałe IP (192.168.0.2) i wyłączone DHCP (tam ustawiona bramka 192.168.0.1 - IP modemu),
Na obu sprzętach sieć WiFi ma to samo SSID i to samo hasło ale różne kanały.
Wszystkie podpięte sprzęty działają OK za wyjątkiem jednego telefonu (SAMSUNG Galaxy Y Pro DUOS - GT-B5512) który niby łączy się TpLinkiem - wyświetla pełny zasięg, dostaje IP z modemu, ale przeważnie nie da się nic ściągnąć z netu. Co kilka połączeń zadziała.
Drugi smartfon (też Samsung), tablet i laptop łączą się bez problemu.
Ten feralny telefon bez problemu łączy się bezpośrednio z modemem i z innym routerem TP-Linka WR740N w innej sieci.
Sytuacja jest taka sama bez względu na kanały na jakich ustawię obie sieci i bez względu na to czy SSID tych dwóch sieci będą takie same czy inne.
Co może być nie tak?

Schemat sieci

Ustawienia modemu

Ustawiena routera/AP

Poprawiłem obrazki .Wojtek2803

Zakładka Wireless Security ustaw Version:WPA-PSK,Encryption:AES. i hasło .Klikasz Save i reboot routera.

Tak było na początku i kicha...

Na czas połączenia otwórz całkowicie siec(bez szyfrowania) i zobacz czy ten "pechowy " tel uzyska połączenie.Wireless Settings Mode ustaw na b.g .

Dzisiaj rano na to wpadłem ale zmiana nie dała żadnego efektu.

Spróbuję... ale ten telefon bez problemu łączy się z AP i dostaje IP z modemu, ale nie ma dostępu do Internetu... Kombinowałem z różnymi kanałami i też bez zmian.
Inny telefon (Samsung Galaxy Y GT-S5360) działa bez problemu i zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem wina telefonu.

Skoro gdzie indziej działa to zapewne jest sprawny .Zobacz bez zabezpieczenia sieci czy zadziała.

Sprawdzę - nic innego mi nie zostało.
A tak hipotetycznie jeżeli po wyłączeniu zabezpieczeń będzie OK to co wtedy? Przecież wystawianie sieci bez zabezpieczeń to słaby pomysł.

Ustawimy nieco słabszy rodzaj zabezpieczenia niż WPA2-PSK.np. WPA-PSK itd.

Jeśli możesz spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne lub zaktualizować soft w telefonie.

Soft jest najnowszy - już dawno przywróciłem ustawienia fabryczne.
Na czystym telefonie to samo.

Próbowałeś (testowo) TP-linka skonfigurować jako router czyli typowo przez port WAN do Thomson TWG870u? Jak to wtedy wygląda na wifi?

W sumie to nie próbowałem - może jutro potestuję.
Ustawiłem w TP-Linku WPA-PSK AES - dalej to samo - czasami zadziała ale przeważnie łączy się z WiFi, dostaje adres IP i ściana...
Teraz wyłączyłem zabezpieczenia ale włączyłem filtrowanie po MACu - na trzy próby trzy razy zadziałało OK - zobaczymy jak to dalej będzie działać.
Czy filtrowanie po adresach MAC jest jakimś zabezpieczeniem i można tak sieć zostawić na jeden dzień, czy każdy to może obejść?

4688_110113144852

Sprawdź tą konfigurację z routerem. Zmień wtedy też nazwę sieci na coś innego niż w Thomsonie. Powiedz czy zadziała będziemy wtedy kombinować jak rozwiązać twój problem.

SSID już rozdzieliłem bo teraz router ma zabezpieczone WiFi a AP bez zabezpieczeń.

To jeszcze nie wszystko, mam wrażenie że to problem z adresacją a dokładnie serwerem DHCP i DNS-ami robi całe zamieszanie w sieci. Tak więc proszę o konfiguracje przez WAN TP-linka i uzupełnienie DHCP Settings:

No i bez zabezpieczeń też kicha... Telefon połączył się z siecią WiFi, dostał IP i DNSy z serwera DHCP (modem) i nie ma dostępu do Internetu.
Jutro uruchomię tego TP-Linka jako router (podpięcie przez WAN, uruchomiony serwer DHCP, druga sieć WiFi, etc.) i zobaczymy co będzie.

A jakie to dokładnie są dane (adresy)?

IP 192.168.0.14
DNS - takie same jak dostaje reszta sprzętu w sieci
62.179.1.63
62.179.1.62
Brama 192.168.0.1

Po adresacji widać że wszystko jest dobrze . Dziwny przypadek nie ukrywam .

Czyli poprawnie jak się okazuje.
Spróbuj jeszcze pokombinować z Wireless Advanced, po każdej zmianie SAVE i reboot urządzenia.