TP Link WR842ND - konfiguracja drukarki oraz panelu admina

Tak właśnie to funkcjonuje - od momentu rekomendowanej przez Was operacji przywrócenia ustawień fabrycznych.
Niestety drukarka cały czas jest niewidoczna.
Obecnie to wygląda tak, że mój komputer jest połączony wifi do Tp linka. Tp link nie ma dostępu do internetu.
Livebox żyje własnym życiem.

Czyli mam rozumieć że testując aplikację TP-Link USB Printer Controler masz tylko połączenie kablowe do routera bez połączenia bezprzewodowego?

Jestem połączony bezprzewodowo. To jakiś błąd ?

Tak o to mi chodziło. Status print serwera (USB settings) jest online? Aplikacja pobrana ze strony TP-linka?

Tak i tak :slight_smile:

Daj jeszcze obrazek z ipconfig /all z tego komputera podłączonego do TP-linka -

Interesuje mnie połączenie lokalne na którym masz adresację z TP-linka

To jest właśnie zrzut ekranu gdy podłączyłem się do tp-linka

Ale nie cały :frowning:

ojej faktycznie ucięło. teraz jest ok

Adresacja wygląda poprawnie. Masz w systemie jakiś antywirus z firewall-em może coś blokuje (wycina) komunikację sieciową. Wyłącz dla testów zaporę sieciową w systemie. Za każdym razem włącz ponownie aplikację tp-linkową aby przeszukała sieć ponownie w poszukiwaniu print servera.

pojawiło się:

No to jest ok. Teraz pytanie czy drukarka jest na liście wspieranych przez TP-linka? Po włączeniu powinna pojawić się pod modelem TP-linka w aplikacji. Oczywiście wcześniej powinna być zainstalowana na twoim komputerze podłączona przez USB.

tak - działa. Wszystko :slight_smile: Właśnie wydrukowałem normalnie.
Pojawia się tylko jeden problem : Jak wyłączę drukarkę to jak potem ją włączę to niestety TP-link jej nie wykrywa. Dopiero jak wyciągnę i podłączę ponownie kabel - to wówczas światełko zapala się na zielono.
Dobra to co teraz mam zrobić ?:slight_smile: Przede wszystkim jak ustawić firewella?

Tu jakoś nic mi do głowy nie przychodzi.

Skonfigurować WDS tak jak w poradniku. Zmień adres IP TP-linka na 192.168.1.200 przy założeniu że LB ma adres 192.168.1.1

w takim razie totalna klapa z tym podłączaniem

Sprawdź czy znajduje się na liście kompatybilnych urządzeń.

znajduje się HP LaserJet P2055d

Nie mam tego modelu router u siebie, więc trudno mi to sprawdzić. U mnie na Archer C7 drukarka automatycznie jest wykrywana po włączeniu.
Pozostaje kontakt z supportem: