TP Link WR842ND - konfiguracja drukarki oraz panelu admina

Zrobiłem to - niestety nic nie widać.

Drukarkę włączyłeś do zasilania?

Oczywiście. Dodam nawet, że jest uruchomiona.

To teraz połącz się z siecią wifi twojego routera i zobacz czy w programie Printera jest widoczna. Jak nie zadziała to nie mam więcej pomysłów. Zobacz jeszcze w zakładce DHCP routera czy ma przydzielony adres IP.

Zauważyłem jedną prawidłowość. Router TP - link, świeci na zielono w miejscu USB. Jednak gdy wyłączę drukarkę, uruchomię ją ponownie to lampka już nie świeci. Dopiero odpięcie i ponowne wpięcie kabla USB do routera daje efekt zielonej lampki USB.
Co do listy DHCP - jest na niej tylko mój komputer

To masz rozwiązanie problemu. Serwer DHCP nie przydziela adresacji drukarce i nie będzie ona widoczna. Patrzyłeś w ustawieniach drukarki czy nie ma czasem ustawionych jakiś adresów na stałe?

ta drukarka nie ma funkcji sieciowych. Jak mam niby to sprawdzić ? Po drugie DHCP przy tym WDS wyłączyłem.

Masz teraz w 842 załączony serwer DHCP czy nie?

mam - po przywróceniu ustawień fabrycznych jak kazaliście.

I nie ma przydzielonego adresu dla tej drukarki? Oprogramowanie masz aktualne na WR?

wydaje mi się, że tak

Lepiej sprawdź, ewentualnie daj zakładkę Status to sprawdzę.

Firmware Version:
3.14.2 Build 130628 Rel.37450n
Hardware Version:
WR842ND v2 00000000

Poprosi bym o obrazek (print screen) ze statusu routera.

oto on :wink:

Nie mam więcej pomysłów. Może Admin coś poradzi :wink:

Drukarka jest online na routerze? Musisz mieć połączenie tylko z tym routerem i uruchamiasz program TP-Link USB Printer Controler powinna znaleźć nazwę routera i nazwę drukarki.

A jeszcze jedno czy po włożeniu nośnika zewnętrznego do portu usb routera jest on wykrywany?

Drukarka jest podłączona tylko do routera
co do pendriva - W DHCP nic nie ma, w zakładce USB Setting wykrywa

Czyli port usb jest sprawny.