TP Link WR842ND - konfiguracja drukarki oraz panelu admina

zakupiłem router TP Link WR842ND. Skonfigurowałem go w trybie WDS

Niestety włączę na karcie sieciowej "uzyskaj adres IP automatycznie" wówczas nie mogę wejść do panelu administratora do mojego tp linka. Dodam, że tryb WDS działa. Internet oczywiście też.

Chciałbym się dowiedzieć - dlaczego program USB Printer Controller nie widzi mi mojej drukarki HP Laser Jet P2055d. Nie ukrywam, że m.in po to ten sprzęt właśnie kupiłem...

Z jakim innym urządzeniem masz tryb WDS? Masz właczony tryb Print Server w routerze?

livebox 2.0. W TP-linku - mam włączony.

W routerze jest widoczna czy nie? Programik z płytki zainstalowałeś na komputerze? Sterowniki od niej masz zainstalowane na kompie?

w routerze TP-link widzę tylko status serwera drukarki na online. Mogę go jedynie wyłączyć. Płytę z programem USB Printer Controller zainstalowałem z płytki. Nic ten program "nie widzi".

Drukarka jest zainstalowana w systemie Windows?

tak

Z komputera masz drukowanie? Podłaczyłeś ją do portu USB w routerze? Oprogramowanie masz aktualne na WR?

tak - wszystko działa jak podepnę pod USB na PC

Resetuj jeszcze raz router do ustawień fabrycznych i podłacz drukarke. Pokaż zakładkę Status.

Adresacja w tej samej podsieci na urządzeniach?
Przykład:
LB - 192.168.1.1
TP-link - 192.168.1.200

No właśnie jak sprawdzić tą adresacje ?:slight_smile:

LB raczej posiada taką, TP-link musisz skonfigurować (reset do fabrycznych ustawień i ponowna konfiguracja)
Network->LAN.
No chyba że wiesz jaki adres ma teraz TP-link i wystarczy zmienić adresację na karcie sieciowej aby wejść w jego konfiguracją.

Tak jak pisałem - jeśli wykonam krok 1 w ww. instrukcji to mogę wejść w jego adres

Pierwsze co musisz zmienić adres IP, potem konfigurować przez kabel.

Masz jakąś instrukcje etc? Jak mam zmienić ten adres IP? Na jaki ? Czy to jest powodem niedziałającej jest właśnie to IP?

Ty konfigurujesz 192.168.1.250 bo twoja sieć to 192.168.1.0

dokładnie tak samo zrobiłem. Jak wpiszę takie IP jak w kroku 1 - to wówczas mogę się połączyć z panel admina TP-linka - jednak nie mam wtedy dostępu do internetu

Kolego w poradniku to tylko przykład, ty musisz uwzględnić adresację swojego Livebox-a (głównego routera).

Zresetuj tego WR-a do ustawień fabrycznych nie ustawiaj jeszcze nic, podłącz drukarkę do portu usb i sprawdź czy jest wykrywana. Adresacją zajmiesz się później.