Tp link wr841n problem z internetem na pc

Jak pisałam, net przez kabel w kompie działa. Nie działa po podłączeniu routera. Logowalam się na to konto,próbowałam konfigurować. Ale nic to nie dalo.
Mam wstawić zrzut statusu?

A czym łączysz komputer z routerem?

Chętnie

Komp z routerem łącze kablem, który wczesniej szedł bezpośrednio z modemu. (żółty port). Modem podłączam do niebieskiego portu w routerze kablem z zestawu routera.
Zdjęcie zrzutu w linku

Proszę poprawić dodanie obrazka zgodnie z regulaminem forum - Administrator

No wszystko jest ok więc odpowiedz na pytania.

Po wpisaniu adresu pojawia mi się okno do logowania, na które się loguję. (z niego zrobiłam zrzut).

Super. Czyli połączenie z routerem jest. Teraz sprawdzimy czy komputer łączy się z serwerem DNS.
Uruchom CMD (poradnik wyżej) i wpisz polecenia:

ping 8.8.8.8
ping wp.pl

Zrób zrzut i wstaw na forum.

W obu przypadkach komunikat jest taki sam

Spróbuj jeszcze:

ping 89.161.15.1

Ten IP jest w statusie opisany jako brama domyślna, jako że zdjęcie jest niewyraźne mogłem go przekręcić.

Adminie, przepraszam ale z telefonu zdjęcia nie chcą mi się zaladowac. Wybieram foto lub wpisuje adres, klimam "prześlij obraz" i nic się nie dzieje. Po zapisaniu wiadomości nic nie widac, tylko, ze dokonalam edycji.

Heinz, znów. "host docelowy jest nieosiągalny"

Wpisalam bramę domyslna ze statusu i to samo. Host soxelowy jest nieosiagalny

daj jeszcze wynik z tego IPCONFIG/ALL na komputerze.
ps. po zapisaniu ustawień ze zmienionym adresem MAC. Spróbuj wyłączyć modem i router na chwilę z prądu.

Wrzucam zrzut (mam nadzieje, ze teraz będzie ok)

Po sklonowaniu mac, zapisaniu i wylaczeniu modemu i routera netu nadal nie ma

W pierwszym poście piszesz że na laptopie działa. Czy mógł bym prosić screen z IPCONFIG/ALL z laptopa?

zrzut z lapka (w dwóch częściach)

Komputer nie dostaje adresu IP bramy domyślnej.
Zaloguj się na router i przejdź do zakładki DHCP - Ustawienia DHCP i w polu Brama domyślna wpisz 192.168.1.1

Heinz, zrobiłam jak pisałeś i calkiem straciłam dostęp do Internetu

mój błąd. z rozpędu napisałem. powinien być adres 192.168.0.1

ok, w laptopie wrócił, na pc dalej nie ma.

nie wiem co jest namieszane w PC ze nie pobiera tego adresu. Może spróbuj konfiguracji ręcznej:


Wpisz adresy:
IP 192.168.0.99
maska 255.255.255.0
brama 192.168.0.1
DNS 192.168.0.1

Heinz, wielkie dzięki! Działa. :smiley:
Jesteś moim guru. :wink: