Tp-link Wr740n - Koniecznosc resetowania routera kilka razy dziennie

Witam.
Mam problem z routerem, ktory od niedawna musze resetowac kilka razy dziennie (jestem laikiem, wiec moge sie mylic, ze winien jest router, ale nie sadze:-)).
Siec w domu wyglada tak:
Router Tp-link wr740n podlaczony do modemu Thomson, ktory pobiera sygnal z sieci kablowej kablem antenowym. Po kablu jest podlaczony pecet. Przez wifi mam podlaczony tv, 2 dekodery n-ki podlaczone do access pointow Tp-link Tl-Wa730re. Te urzadzenia maja ustawione stale ip. Do tego dochodza: laptop, tablet, smartfon. Tym urzadzeniom nie utawialem stalego ip.
I od kilku tygodni rouer sie dziwnie zawiesza, bo sygnal jest silny, a polaczenia brak. Pomaga reset,ale na krotko.
Gdzies wyczytalem, ze czesto po 2 latach wysiadaja zasilacze w routerach, wiec zasilacz wymieniłem, ale nic to nie dało.
A moze ten tp link jest za cienkim bolkiem dla tylu urzadzen i ma problemz ruchem w sieci? Wszak jet to podstawowy model, za ktory 2,5 roku temu zaplacilem 59 zl.
A moze musze zaiwestowac w cos drozszego w cenie do 200 zl? Jesli tak, to jaki model tp linka polecacie w cenie 150-200 zl?
Albo może wystarczy zmiana firmware na nieoficjalny?
Tylko wy, doswiadczeni uzytkownicy, mozecie mi pomoc i jestescie ostatnia nadzieja:)

Zrób mały test. Poodłaczaj po kolei wszystkie urządzenia. Podłącz najpierw AP-ki z dekoderami i sprawdzaj czy zrywa. Potem kolejno dołączaj następne.

Daj obrazek z konfiguracji Wireless Settings i Statusu Routera. Możesz zainstalować na komputerze z kartą bezprzewodową inSSIDer-a i zrobić pomiary? Wrzuć zakładkę NETWORKS na forum. W jakim trybie pracują WA730RE?

Jeszcze moze mala uwaga dlaczego uwazam, ze router sie sypnal.
Zrobilem teraz test speedtest.net i router podlaczony po kablu z pecetem osiagnal takie wyniki:
ping 14 ms
pobieranie 8,3 Mb/s
wysylanie 0,73 Mb/s
i tak wyglada u mnie norma.
Zaraz po nim puszczony test w galaxy note 2 apka speedtest ( telefon lezy na biurku, zaraz pod nim jest router) i wyniki:
ping 107
pobieranie 1,71 Mb/s
wysylanie 0,74 Mb/s

Kolego bez obrazków z konfiguracji trudno coś powiedzieć. Firmware masz najnowszy dostępny na stronie producenta?

No wlasnie w szybkiej odp szukalem.

Pierwsza sprawa to wyłącz te automaty w konfiguracji radia (wireless settings i wireless security). Ustaw konkretne wartości -

widze, ze musze konkretnie nad tym posiedziec. jak zrozumialem nie mam wpisywac wartosci w podlinkowanym poradniku, tylko najpierw zainstalowac inSSIDer,a dopiero potem ustawic odpowiednie dla mnie wartosci?

Przy okazji: dlaczego do tej pory wszystko dzialalo w miare sprawnie a teraz sie sypnelo?

Trudno powiedzieć bez pomiarów. Może jakieś sieci (zakłóceń przybyło w okolicy). Tak instaluj inSSIDer-a i zrób pomiary, wybierz kanał najmniej oblegany w twojej okolicy.

Czyli inSSIDer zainstalowac nie na pececie a na laptopie i wrzuscic screena z pomiarami?

Tam gdzie masz kartę bezprzewodową.

Ale masz tam zamieszanie w eterze - masakra :frowning:
Ustawiłeś WR740N tak jak mówiłem?

[quote="Marcin, post:3, topic:5677"]W jakim trybie pracują WA730RE?[/quote] Tu nie bardzo kumam pytanie, ale te ap sluza mi do bezprzewodowego polaczenia dekoderow nc+, co z kolei jest konieczne do odbierania sygnalu tv na drugim dekoderze.
Co do ustawienia wr 740n, to narazie probuje rozkminic co i jak ustawic wedlug podlinkowanych intrukcji. Narazie wykumalem, ze musze ustawic kanal 2 :). Jak widzisz jestem laikiem w temacie sieci, ustawien, routerow itp. I tak cud, ze narazie jakos sobie radze.

Pytanie co masz w operation mode?

ji. Narazie wykumalem, ze musze ustawic kanal 2
Tu konfiguracja metodą prób i błędów.

Czy takie ustawienia wireless settings beda ok? Przy chanell width 20 Mhz max tx rate moglem ustawic jedynie na 65 Mbps, dlatego ustawilem 40 MHz i 150 Mbps

O jakiej prędkości łącza mówimy?

8Mb . Piszesz, ze ustawienia metoda prob i bledow? Za wiele opcji nie ma, bo albo 20 Mhz albo 40 Mhz

Czyli spokojnie możesz zrobić 20MHz.

Mówię o ustawieniach kanału plus jego szerokość czyli kilka kombinacji jest.

Mówię o ustawieniach kanału plus jego szerokość czyli kilka kombinacji jest.[/quote]
A no tak. Troche ich jest.. To mowisz, ze nie kichac sie z 40 MHz i 150 Mbps i wystarczy, ze ustawie 20 Mhz i maksymalne dostepne 65 Mbps?

A w wireless security mam ustawic version na wpa 2 i Encryption na np. aes? Czos tam jeszcze zmienic?