Tp-link Wr740n - Koniecznosc resetowania routera kilka razy dziennie

Ustaw WPA2/AES i spokojnie dla 8Mbps wystarczy 20MHz. Przy takich szumach w eterze musisz zadbać o stabilność.

Dzieki wielkie za pomoc. Oby skutek byl pozytywny.
Ustawilem wszystko jak kazales. I teraz czekamy tak?
Na szybko speedtest pokazuje ping 21 ms, pobieranie 7,58 Mb/s, wysylanie 0,68 Mbps, czyli bardzo dobrze. Nie wiem tylko czy to nie skutek rebootu routera. Najlepszym testem jest to czy telewizja bedzie rano dzialac na drugim dekoderze czy tez, jak zwykle ostatnio, powita mnie plansza"blad uslugi multiroom". Czas zrobic sobie obiad:).
Jeszce pytanie odnoscie Access Pointow. Czy moga one miec negatywny wplyw na dzialanie sieci?

Tak dla testu i pewności zmień sobie kanał na 12.

Chyba nie odpowiedziałeś w jakim dokładnie trybie działają? Chyba że mi umknęło :wink:

Zmienilem na 12. Cos miala przez to przestac dzialac?
Nie bardzo rozumiem pytanie o tryb pracy Ap ;D

Ten TP-link WA730RE może działać jako AP lub Repeater wiec pytam w jakim trybie działa (operation mode)? Każdy repeater wzmacnia właściwy sygnał jak i zakłócenia (generuje też duże zakłócenia).

Przywrocilem kanal 2, bo na 12 net przestal dzialac.
Wa730re mialy pracowac jako ap laczace dekodery. Ale w sumie nie przypominam sobie, zebym je samodzielnie konfigurowal. Ograniczylem sie tylko do przydzielenia im stalego ip w wr740n.
Nie wiem w czym teraz problem, ale musze co chwile rozlaczac i laczyc ponownie wifi w laptopie.
Nie piszemy postu pod postem tylko używamy przycisku Modyfikuj - Administrator

Pamiętaj że nie widzimy tego co dzieje się u ciebie na komputerze czy w sieci. Więcej szczegółów.

Dziwne że nic nie konfigurowałeś!?

Kupilem 2 sztuki, podlaczylem do kompa, wrzucilem plyte do napedu, jakis quick setup i bylo po robocie :slight_smile:

Rozwazalem czy problem nie tkwi np. w awarii karty sieciowej w laptopie, ale sprzet ma niecaly miesiac, wiec powinien byc sprawny. Poza tym problemy z siecia wystepuja rowniez w smartfonie czy tablecie. Stad moja pewnosc, ze winien jest router. O Ap tez myslalem, ale nie wiem jak sprawdzic czy sa sprawne.

A czy rozwiazanie moze byc zainwestowanie w jakis drozszy model routera? Cos drozszego lepiej poradzi sobie z z takim balaganem w sieci?

Skupił bym się na WR740N i jego poprawnej konfiguracji. Pisałeś że działał na tym 2 kanale? Teraz znowu jest nie stabilnie? Wyłącz te WA730RE i spróbuj co będzie się działo ze samym WR740N bo możliwe że zła konfiguracja urządzeń w sieci powoduje takie niestabilności.
Zakup nowego routera to jest ostateczność jak na 100% potwierdzisz uszkodzenie WR740N a tu mi wygląda na galimatias w konfiguracji.

W tej chwili wszystko dziala stabilnie.
Zobacze co bedzie rano.
O sprawnosc techniczna urzadzen jestem spokojny, ale tez zastanawiam sie czy te 2 Ap dobrze sie dogaduje z wr740n, bo wczesniej dosc czesto musialem jednego z nich, a czasem oba, resetowac.

Właśnie o to chodzi że sam nie wiesz w jakim trybie działają :wink:

A jak to sprawdzic?

Wejść w konfigurację (przeglądarka internetowa) i sprawdzić.

Znow nie bardzo rozumiem :). Mam te male pedraki podlaczyc do komputera i sprawdzic w jakim trybie dzialaja? Czy moge to zrobic inaczej?

W pierwszym poście pisałeś o dwóch sztukach WA730RE? Jak dla mnie są to punkty dostępowe firmy TP-link. Pytam w jakim trybie działają?

Ja rozumiem twoje pytanie, ale nie wiem jak na nie odpowiedziec, bo nie wiem jak sprawdzic w jakim trybie dzialaja. Jak wchodze w windowsie w centrum sieci-infrastruktura sieci, to jest tam jeden wa730re i wr740n. Drugi wa730re jest wogole niewidoczny, co chyba oznacza, ze go w mojej sieci nie ma( pewnie po jego zresetowaniu pojawi sie na pare godzin). Nie ma we wlasciwosciach wa730n zadnego odnosnika do strony konfiguracyjnej w przegladarce takiej, jak w wr740n. No i dlateggo nie wiem w jakim trybie dzialaja. Mialy dzialac jako Ap laczace dekodery n-ki, ale jak pisalem, moja konfiguracja ograniczyla sie do odpalenia plyty z softem i przejscia setupu, a potem ustalenia im stalego ip i wszystko przez ponad rok dzialalo jak nalezy. Takze napisze ci w jakim trybie dzialaja jak tylko podpowiesz mi jak to konkretnie sprawdzic.
Ps. net po wifi narazie dziala, takze chyba jest lepiej. Takze juz mi bardzo pomogles.Zostal problem tych wa730re.
A co myslisz o ustawieniu wa730re adresow spoza puli DHCP?

Sory za nowy post, a nie edycje, ale chce dodac screen z Wa730re, o ktory admin prosil.
Okazuje sie, ze pracuja one w trycie range extender z regionem ustawionym na Usa. Co w ich ustawieniach pozmieniac? Mam 2 sztuki, a jedna strone konfiguracyjna, wiec mam pytanie czy wystarczy, ze ewentualne zmiany wprowadze na tej jednej stronie?

Przestawilem tryb pracy na Acces point, reszte ustawilem jak w routerze tzn. region na poland, kanal na 2, mode na 11bgn mixed, channel width na 20MHz, Max tx rate na 65 mbps i czekam na efekty.
No i po tych ustawieniach router nie widzi wa730re, a internet w calym domu przestal dzialac. Dopiero po odlaczeniu jednego ap internet po wifi znow zadzialal. Nie mam pojecia co teraz z tymi ap zrobic, bo strona konfiguracyjna sie nie otwiera.

Tak to teraz wyglada w inSSIDerze. Jeden z wa730re jest tam widoczny jako tp-link_B38F1F ( taka nazwa ustawila sie domyslnie), a drugi normalnie ma nazwe sieci. Pomoze ktos co z tym teraz zrobic?
Tak to teraz wyglada w inSSIDerze. Jeden z wa730re jest tam widoczny jako tp-link_B38F1F ( taka nazwa ustawila sie domyslnie), a drugi normalnie ma nazwe sieci. Pomoze ktos co z tym teraz zrobic? Jak cofnac te zmiany i prawidlowo skonfigurowac oba wa730re , zeby dzialaly w trybie ap?

Ok, internet jako tako dziala, wiec mozna temat zamknac. W kewstii we730re zaloze nowy temat, bo tu juz chyba nikt nie zaglada. Dziekuje adminowi za pomoc. Napewno jest lepiej, ale do pelnej sprawnosci sieci w moim domu jeszcze daleko:).

Przy takim natłoku sieci pełnej sprawności nie uzyskasz. Chyba, że na 5GHz. Zamykamy.