TP LINK WR1043ND - spowalnia łącze, jak to rozwiązać

Witam,
problem już swój opisałem na kilku forach ale jeszcze nie udało mi się go rozwiązać. Kupiłem wyżej wymieniony router, podłączyłem go pod internet i miałem 150 mbitów (mieli mi po kilku dniach ograniczyć do 50mbitów). Po 1 dniu coś się stało (nawet nie wiem czy 24h minęły) i router zaczął mi spowalniać łącze. Na speed teście zaczęły mi wychodzić śmieszne wyniki typu 11 DL i 40 UP ( przy łączu 50 mbit). Zaniosłem go na gwarancję i dostałem jakiś mały router linksysa. Po podłączeniu okazało się,że wszystko działa poprawnie. Gwarantowane 50 DL i 5 UP było zapewnione. Dostałem telefon z serwisu,że mój router tp link wr1043nd jest sprawny. Pan z serwisu osiągał na nim wyniki po 120mbit i nic mu nie spowalniało. Po podłączeniu go spowrotem pod moją sieć- znów mam 10 mbit DL i 40 UP na speed teście. Zaznaczam,że takie wyniki uzyskuję na kablu i na wifi.
Moja sieć aktualnie wygląda następująco. Konwerter-->router--> PC wszystko po kablu. Wifi wyłączyłem na czas tej usterki? Sterowniki mam aktualne. Próbowałem downgradeować/upgradedować firmware, rózne rzeczy z firewallem, z duplexem, wpisałem swoją maskę pc..
Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji bo jak mniemam tutaj leży problem.. Gdzieś sieje błedami na lewo i prawo i o to tego wynik..
Raz jeszcze.. Heeeelp!
Pozdrawiam
Zdesperowany nowy użytkownik TP linka
edit:

......... :frowning:
Firmware Version:
3.13.12 Build 120405 Rel.33996n
Hardware Version:
WR1043ND v1 00000000

Jeżeli podłączysz komputer bezpośrednio do modemu/routera dostawcy z prędkością jest wszystko w porządku?
Może zacznij od początku reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja? Co masz w logach routera System Tools->System Log?

Możliwe że winny jest switch w tym routerze. Spróbuj najpierw włączyć router i poczekać aż się uruchomi potem podłączyć kabel WAN i następnie kabel LAN.
Albo spróbować podłączyć inny zasilacz.
Jak wychodzi speedtest z podłączonym bezpośrednio kablem do modemu?

Tak, jak podłączyłem laptopa prosto z konwertera to internet śmigał normalnie. Zrobię reset do ustawień fabrycznych i wtedy zamieszczę loga także 5 minutek i jestem! Póki co zamieszczam z ostatnich poczynań.
Dziękuję za odpowiedź szybką!
Edit:
prosto po kablu z konwertera do PC:

..........

Zrobiłeś reset routera?

tak

próbowałem po kolei właczyć router, potem podpiąć pod WAN, potem lan czekając dłuższą chwilę pomiędzy każdym procesem ale niestety bez efektu

Zrób test, wyłącz DHCP na TP-linku (disable) kabel od dostawcy daj do portu LAN (WAN-pusty) i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu zrób speedtest i jeszcze pobierze pliki z -
http://www.noc.gts.pl

  • WAN pusty
    plik pobierało z prędkością około 200 kb/s
    Przed chwilą podłączyłem kabel biegnący do routera z kablem biegnącym od routera ( mam jakąś przełączkę na rj 45) i o to jaki wynik uzyskałem na
Przed chwilą podłączyłem kabel biegnący do routera z kablem biegnącym od routera ( mam jakąś przełączkę na rj 45) i o to jaki wynik uzyskałem na speed teście:
Mam rozumieć że ominąłeś po prostu router?

Tak : P żeby sprawdzić czy ten drugi kabel jest uszkodzony

Ja tu widzę problem w switchu. Możesz spróbować podłączyć inny zasilacz o podobnych parametrach ( 12V musi być i plus w środku)

Tak : P żeby sprawdzić czy ten drugi kabel jest uszkodzony
Kupić albo zrobić nowy patchcord.
tu widzę problem w switchu. Możesz spróbować podłączyć inny zasilacz o podobnych parametrach ( 12V musi być i plus w środku)
Albo coś z okablowaniem.

zmieniłem zasilacz- wynik ten sam. Sprawdzę jeszcze inny kabel czy z nim będzie działać, brb!

Inny kabel- wynik ten sam :frowning:

Dzisiaj powiedziano mi, że ten router jest sprawny. Iść do serwisu, powołać się na forum i powiedzieć, że switch jest walnięty i chcę wymiany? : P

Jaki to dokładnie dostawca internetu jest?

Trochę dziwne to. Jak masz 2 komputery to możesz je podłączyć do portów lan w routerze i sprawdzić prędkość miedzy nimi przez iperf, lub spróbować podłączyć router przez dodatkowy inny switch.
Wtedy można wykluczyć uszkodzenie TP-Linka

Dostawca S-net. Wyniki z speedtestu są prawdziwe bo sprawdziłem ściągając/uploadując. Drugi komputer jaki mam to 10 letni laptop z xp. Nie zaniży wyników w iperfie?

Nie powinien. Myślę że te 100Mbit powinien uciągnąć. Najlepiej zrób pierwszy test na podłączeniu bezpośrednim potem przez router. Serwer iperf postaw najpierw na jednym kompie potem na drugim.

Hmm.. a w telegraficznym skrócie jak to zrobić?.. - ok znalazłem pod windowsa wersję, coś właśnie mi się wydawało nie tak : P
edit:
jperfa sobie daruję, laptop na chodzie nie jest, co chwilę blue screen,a nie mam ochoty na naprawe tego starucha aktualnie..
tak mi się nasunęło- jeśli serwisant miał 118mbitów w domu na tym routerze to nei znaczy,że ma przyzwoitą przepustowość ?