TP LINK WR1043ND - spowalnia łącze, jak to rozwiązać

A może iść VaBank i zainstalować mu: openwrt-ar71xx-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin ??

Witam,
Może nie jest to najlepsze miejsce, ale postanowiłem spróbować. Mam dokładnie taki sam problem tylko z TL-WR2543ND.
Przy podpięciu modemu kablówki do kompa D:~52Mb/s, U:2,2Mb/s. Po puszczeniu ruchu przez router D:5-12Mb/s, U:1,1-1,8Mb/s.
Update firmware'u nic nie zmienił.
Jeśli to złe miejsce to się wyniosę tylko dajcie znać :slight_smile:

Tak samo po kablu jak i po wifi?

Tak samo po kablu jak i po wifi. Co ciekawsze właśnie zrobiłem to co opisał Heinz:

Robiłem to wcześniej i nie było różnicy. Teraz odpaliłem modem kablówki i router jednocześnie, odczekałem ok 10 minut. Podłączyłem modem do portu WAN w routerze i znów odczekałem 10 minut. Podłączyłem kabel LAN do kompa i speed test pokazał mi D: 59,4 Mb/s (mam max 60 Mb/s).
Coś jest nie tak z tą sztuką? Powinienem reklamować czy to kwestia konfiguracji?

Do routera masz podłączony tylko jeden komputer w czasie gdy robisz pomiar? Napisz jeszcze czym robisz ten pomiar?

Mam podejżenie o niewydolności zasilacza. Jak długo masz już ten router?

Jeśli o mnie chodzi, to podczas testów do routera podłączony jest komputer stacjonarny po kablu (1Gbps). Normalnie chodzi na nim: Xbox (kabel), stacjonarka (kabel), laptop (wifi), iPad (wifi) i 2 telefony (wifi).
Test robię na stronie http://www.speedtest.net/
Router kupiłem w okolicach maja zeszłego roku, więc zaraz będzie rok użytkowania. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale jest do niego podłączona też drukarka (USB).