TP-Link WR 740N- uszkodzony bootloader czy firmware ;/?

Oczywiście że jest błędna.

Co za problem wyłączyć torrenta.
Skłaniam się do teorii że PPPoE na WAN-ie nie radzi sobie z taką prędkością.

Dobra, to te sprawy zostawiam specjalistą :slight_smile: a sam muszę się doinformować :smiley:
Właśnie to dobrze że utorrent działa, bo ma działac i wysyłać tyle na ile łącze pozwoli.
Podczas tego wysylania zalaczam test pobierania i tu jest problem ze nie moge tez tyle pobierać, możliwe że WAN z tym pppoe sobie nie radzi.
Router zaczyna niezle mulic podczas tego "testu" tzn wolno sie przeglada gargulca tak jakby router dostawał laga czy cus w tym stylu.
Dziś to jeszcze raz sprawdze, i dam znać (zrobie pare ssów) by pokazać jak to wygląda. Jak to będzie nadal (zapewne tak) to wgram oprogramowanie TP-linkowskie i zrobie kolejne testy, i jak bedzie dzialac lepiej to zostane na tym jak to mówią "stocku"..

Czekamy na testy, będzie to dla wszystkich dobry materiał poglądowy. Poproszę obrazki z opisami,

Wyłącz UPnP
Testowo wyłącz QoS
przekieruj port taki jaki jest wybrany w uTorrent. ( TCP i UDP )
Uruchom uTorrent i sprawdź czy port jest przekierowany na stronie: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
Co do prędkości to router z włączonym QoS może nie wyrabiać przy takich prędkościach. Nie jest to nowa konstrukcja.

Wyłączyłem UPNP, wyłączyłem QoS,
Dodałem w przekierowaniu portów i uruchomiłem utorrenta...
na tej stronie wyskakuje
Port 35452 is open on 85.219.133.18.
Więc niby otwarty.
Lecz w uTorrent wyskakuje "Wyniki: Port jest zamknięty (wciąż możesz pobierać).
w nocy z tym netem 53 Mb/s jest to odczuwalne gdyż zamiast wysyłać 6 Mb/s wysyła ze 2-3 Mb/s przy 100 torrentach, gdzie w jednym jest ze 1500 peerów. Po włączeniu UPNP w utorrencie wyskakuje "Port jest otwarty" i sie rozpędza do 5-6 MB/s
Prędkości sprawdzę w nocy :slight_smile:

Zrobiłem kilka testów, wyniki niżej...
testy przeprowadzane z ChomikBox (wysyłanie plików do chomikuj) a pobieranie testerem multimedii: test.mm.pl
Na początek Gorgoyle z włączonym QoS:

Maksymalne wykorzystanie sieci to coś koło 70-72 %, router podczas tego obciążania lagował, ciężko było na nim coś zrobić "ładował i ładował bez końca" po zatrzymaniu testu było ok.
Gorgoyle bez QoS:

Tutaj już jest tak jak powinno, wykorzystanie sieci 99%, szczyt mojej karty sieciowej.
STOCK firmware wersja "3.16.6 Build 140626 Rel.47286n" (polska wersja stocka pobrana ze strony tplinka) NIE wykonywana zadna konfiguracja prócz podstawowej - ustawienia PPPoE:

STOCK z skonfigurowanym QoS na lapka(lapek był aktywny, lecz nie korzystał z internetu):

a na koniec test z podłączonym kabelkiem WAN bezpośrednio do komputera (na chłopski rozum - bez routera):

Morał jest taki, bez QoS Gorgoyle działa wyśmienicie do 100 Mb/s (limit dla routerka- porty LAN i WAN), lecz z QoS nie radzi sobie z prędkościami powyżej 70 Mb/s (70% na 100 Mb/s karty sieciowej, stąd te 70 Mb/s).
Stock radzi sobie ze wszystkimi prędkościami...
Co do uTorrenta i jego problemów z zamkniętymi portami, na stocku jest to samo, więc to jest chyba wina samego programu uTorrent, jest jakiś nawiedzony.