TP-Link WDR4300 Gargoyle + Samsung RV511 WIN8 Broadcom Połączenie ograniczone

Witam
Posiadam Router TP-Link WDR4300 z zainstalowanym firmware Gargoyle 1.9.1 i podpiętym modemem LTE pod USB.
Generalnie nie ma większych problemów z routerem, wszystko działa jak należy. Mam jednak problem z jednym z komputerów, posiadam samsunga RV511 z kartą WIFI od broadcoma i po połączeniu się do sieci połączenie jest ograniczone, i nie ma dostępu do internetu. Do wszystkich innych telefonów i komputerów w domu internet się łączy. Co może być przyczyną tego wyjątku ?
Z góry dziękuje za pomoc !
Patryk

Co to za system operacyjny? Karta sieciowa poprawnie zainstalowana z innymi sieciami łączy się? Pokaż obrazek z ipconfig /all kiedy próbujesz połączyć się z siecią TP_linka

System operacyjny to Windows 8.1 PRO, wcześniej do starego routera Huawei łączył się bez problemu, teraz kiedy tworze sieć w telefonie do udostępniania też nie ma żadnych problemów, działa dobrze.

Do sieci łączy się lecz nie ma dostępu do internetu.
Ipconfig /all :

Dopisz na sztywno do karty sieciowej jakieś DNS-y. IP pozostaw w automacie. Daj znać czy coś pomogło.

Wprowadziłem DNS Google, ale niestety to samo

Sprawdź w cmd czy odpowiada -

ping wp.pl 
ping 212.77.98.9
ping 192.168.1.1

Wszędzie mam odpowiedź: "Reply from xxx: Destination host unreachable."

Adres fizyczny lub adres IP nie jest zablokowany gdzieś w konfiguracji routera? Możesz podłączyć testowo ten komputer kablowo do TP-linka i sprawdzić dostęp do internetu?

Router został dziś uruchomiony na ustawieniach domyślnych, jednie konfigurowałem w nim dane do połączenia poprzez modem LTE oraz nadałem nazwę i hasło sieci WIFI.
Po podłączeniu komputera poprzez kabel internet działa i nie ma żadnych problemów.

ping 192.168.1.1 sprawdź na innym komputerze który ma dostęp do internetu czy coś odpowiada.

Odpowiada, "Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1ms TTL=64"

Spróbuj całą adresację wpisać z ręki ale z innym IP niż to co masz z DHCP
Ip 192.168.1.245
maska 255.255.255.0
brama 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1 lub dns-y od dostawcy
Wrzuć jeszcze obrazek z Podstawowej konfiguracji routera

Tu zmiana adresacji:

Tu konfiguracja routera:

Na a co z dostępem do internetu coś się zmieniło na lepsze czy nadal nic?
Sprawdź jeszcze raz

ping wp.pl
ping 212.77.98.9
ping 192.168.1.1

Niestety nadal to samo

Pokaż ustawienia WiFi z menu routera konfiguracja - Podstawowa.
Spróbuj ustawić kanał WiFi na np 1 lub 6 szerokość kanału ustaw narazie na 20MHz a szyfrowanie wyłącz.

Zmieniłem kanał 2.4GHz (ten który wykrywa laptop) na 1 i wyłączylem szyfrowanie nadal jest to samo.
A tu screen sprzed zmian:

Mi się skończyły pomysły. Stawiam że coś z systemem albo samymi sterownikami jest nie tak bo adresacja jest widoczna z DHCP routera na karcie sieciowej.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony samsunga, no ale nic to nie pomogło. Spróbuje przeinstalować system bo też nie mam kompletnie żadnego pomysłu. Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Może zanim zaczniesz reinstalować system to sprawdź np livecd ubuntu czy tam wifi będzie działało.