TP-Link TL-WR802N problem z wejściem na router

(felis) #41

Po kablu tego rutera konfigurować się nie da (przynajmniej w ustawieniach fabrycznych). Musisz po wifi!!!

aha, to co mam teraz zrobić?co wpisywać, czy rozłączyć się z siecia wifi tą główną?

(felis) #43

Nie pamiętam, ale chyba trzeba w komputerze ustawić adresowanie w DHCP, a potem wejść na stronę tplinkwifi.net.

A gdzie włączyć to adresowanie dhcp?

(felis) #45

W ustawieniach karty sieciowej wifi. Może już tak masz ustawiony komputer. Potem szukasz sieci o nazwie jak na obudowie routera i łączysz się z nią podając hasło też chyba z obudowy. Jak uzyskasz połączenie wchodzisz na stronę tplinkwifi.net.
Tu jest skrócona instrukcja:
https://static.tp-link.com/2018/201801/20180122/7106507259_TL-WR802N_V4_QIG.pdf

hmm, mam włączone dhcp w ustawieniach karty sieciowej a nadal nic nie da sie zrobić, nie wchodzi na ta strone do konfiguracji :confused:
co jest nie tak :frowning: zwariowac mozna, miało byc tak łatwo i szybko załatwione

(felis) #47

Ale czy wcześniej połączyłeś się z siecią tego routera? Jak pisałem w ostatnim poście, najpierw połączenie z siecią WiFi 802N potem strona konfiguracji.

połączyłem się, komunikat że brak internetu/zabezpieczone
właściwości:

Jako następny wpis bo jest ograniczenie 3 wpisów i nie mogę następnych dodawać.:::
No właśnie tu jest problem bo nie chce wejść przez przeglądarkę do ustawień routera

(felis) #49

To oczywiste, że nie ma internetu. Połączyłeś się tylko routerem. Teraz używając przeglądarki musisz wejść na stronę konfiguracyjną 802N i tam ustawić wybrany tryb pracy czyli jak zrozumiałem "repeater". Tam dopiero znajdziesz nazwę swojej sieci, podasz hasło sieci domowej/firmowej zrobisz restart i router zacznie pracować w wybranym trybie.