TP LINK TL-WR740N Samoczynne odnawianie DHCP

To wiadomo że ping jest większy bo brama (router) raczej nie jest w twojej lokalizacji. Jak masz ten internet doprowadzony do mieszkania?

Gniazdko -> koncentryk do modemu -> router -> komputer

Wygląda na to że problem jest z modemem który traci połączenie. Bo sam widzisz że możesz go cały czas pingować jego IP (bramę) czyli TP-link jest ok.

Dzisiaj rano był robione pingi do modemu na 26000 zgubił 6.

Dla mnie wygląda na problem z modemem wiec "molestował" bym dostawcę. Możesz pokazać pingi

Własnie ja nie robiłem pingów, dostałem tylko telefoniczną informacje od dostawcy.

Jak nie robiłeś pingów? Skoro wrzucałeś mi je na forum!?

Chodzi o to, że dostawca dzisiaj przekazał mi informacje, że to oni robili pingi. Btw. które pingi były do modemu ? ???

10.25.0.1 - właściwie to modem z routerem.

Oni bodajże pingowali z serwera do modemu. (192.168.100.1)
Status Arrisa:

Dodam jeszcze, że jeżeli mam podłączony komputer do routera to świeci się pomarańczowa lampka (Link). Z tego co wyczytałem jest to spowodowane tym, że Modem ma 1Gb/100Mb router 100Mb i karta 1Gb/100Mb. Czy to prawda ? Może to powoduje problemy. Po podłączeniu bezpośrednim jest zielona lampka

Kolor diody to tylko wskaźnik szybkości linkowania 100Mb/s i 1Gb/s nie ma nic wspólnego z twoimi problemami. Urządzenia robią to automtycznie. Pewnie kartę masz 1Gb/s a porty w routerze są 100Mb/s.

Niewiem, czy już to wspominałem, ale internet zanika na wszystkich urządeniach.

Ja się wypowiedziałem w temacie. Dla mnie to problemu u twojego dostawcy.