TP LINK TL-WR740N Samoczynne odnawianie DHCP

Ok, ale mi chodzi o konfigurację portu WAN twojego routera. Jest tam docelowo PPPoE czy Dynamic IP?

Dynamiczne, próbowałem już PPPoE i Statyczne, ale nic to nie dało.

Dla mnie to wygląda na PPPoE o ile masz login i hasło do usługi? Jeżeli nie to dzwoń do dostawcy i zapytaj o szczegóły konfiguracji bo to lokalny dostawca i trudno coś więcej powiedzieć.

W tym tygodniu przyjdzie do mnie serwisant i spróbuje to ustawić. Później napiszę jaki był problem.

Czekamy na informacje :wink:

Konfiguracja nic nie dała, więc podłączyłem moją biurową lampe do gniazdka, gdzie był podłączony router. Zauważyłem, że co jakiś czas lampa ściemniała się. Myślę, że to jest rozwiązanie problemu. Wieczorem dam odpowiedź.

Nie bardzo rozumem, czekam na dalsze wyjaśnienia :frowning:

Myślałem, że problem tkwi w listwię zasilającej. Niestety dalej to samo. Po przerwaniu połączenia w konsoli podczas pingowania wyświetlił mi się komunikat "sieć docelowa jest nieosiągalna"

A co z serwisantem? Co stwierdził?

Stwierdził, że zasilanie routera jest uszkodzone. Mimo tego, że sprawdzałem go wczoraj w sklepie komputerowym.

Daj obrazek ze statusu routera kiedy korzystasz z internetu. Bo chyba jeszcze nie pokazywałeś w tym temacie.

Zrób taki test:


przy przerwaniu sprawdź który ping zanika.

Właśnie robiłem test i podczas pingu do wp.pl dostałem:
Komunikat "sieć docelowa jest nieosiągalna"
2x komunikat Brak odpowiedzi z punktu dostępowego
Po tym pingowało dalej. Zaraz zrobię ping na 8.8.8.8 i na brame

Czyli masz problem z dostępem do internetu. Pytanie w którym miejscu jest ta przerwa. Czy na WAN nie czy na LAN-ie. Zrób testy i poinformuj o wynikach. Możesz też zajrzeć w logi systemowe routera czy podczas przerwy masz jakieś dziwne komunikaty.

Tutaj będe dodawał wyniki.
Logi Routera:

Tracert + Pathping do wp.pl:

Ping do 8.8.8.8:

Ping do bramy domyślnej 10.25.0.1:

  • Wszystko ok od 8-12ping

Twoją bramą jest 192.168.0.1

Mimo tego dalej ping 1-2 nawet podczas zaniku internetu.

Czyli ping do 10.25.0.1 też nie przerywa ani na moment?

tak, tylko ping jest większy