TP LINK TL-WR740N Samoczynne odnawianie DHCP

Witam,
Od pewnego czasu mam problem z moim TP LINK TL-WR740N. Co jakiś czas (30min-2h) router samodzielnie odnawia DHCP, czyli dostaje tzw. laga na 5-10 sekund. Próbowałem tej konfiguracji:

Żadnej poprawy.

Internet 100Mb/s przez Modem Arris CM820.

Ustaw maksymalny czas dzierżawy w zakładce DHCP Settings . Możesz również dopisać adresację ręcznie do karty sieciowej. Firmware w routerze masz zaktualizowane do najnowszej dostępniej wersji ?

Zmieniłem dzierżawe, firmware najnowsze. Jak to nie pomoże to dopisze adresację ręczną.

Dopisz adresację poza zakres adresów DHCP jakie przydziela router .

Co do tej adresacji, to nie do końca rozumiem mógłbyś mi wyjaśnić, gdzie mam to wpisać ?

W komputerze do karty sieciowej dopisz poza zakres DHCP . Jeżeli masz w routerze zakładka DHCP Settings Start IP Address:od 192.168.1.100 do End IP Address:czyli 192.168.1.199 to adres ustawiasz np. taki 192.168.1.2 lub 192.168.1.200 itd . Wtedy adres IP masz poza zakres DHCP.

Zrobiłem tak wcześniej, ale wolałem się upewnić. Jak narazie wszystko gra.

Znowu ten sam problem. Router zrestartował DHCP i trwało to dłużej, niż wcześniej.

Pomiń router i bezpośrednio podłącz się do dostawcy . Sterowniki do karty sieciowej masz zaktualizowane ?

zaktualizowane, bezpośrednie połączenie i wszystko śmiga

W czasie tego "resetu" diody na routerze gasną czy wszystko jest bez zmian oprócz chwilowego przerwania dostępu do internetu?

wszystko bez zmian, przez dosłownie 5-10 sekund jest przerwanie

Nawet jak masz DHCP wpisane na stałe do karty sieciowej?

tak

Tak samo kablowo jak i bezprzewodowo?

tak

Wygląda na uszkodzony router lub zasilacz. Jeżeli masz możliwość reklamowania (gwarancja) to zrób to.

Dopiero jakiś czas temu miałem możliwość kupna nowego routera. Niestety po podłączeniu jest ten sam problem co wcześniej.
Wcześniej zapomniałem wspomnieć, że codziennie rano przekierowywuje mnie na stronę dostawcy. Muszę wtedy wpisać nazwe użytkownika i hasło.

Gdzie wpisujesz te dane? Na WAN-ie routera?

W przeglądarce po przekierowaniu na adres dostawcy. Wygląda to tak: http://alfa.pl/?login=yes&u=9384&a=16844&r=1