TP-Link TL-WR740N problem z podłączeniem

Eset smart security ale ten sam antivirus był na laptopie, na którym dziś wszystko działało. Pewnie jakbym podłączył prosto z modemem to by załapało, a tu niewiadomo, jak to jest ustawione. Czy ten router można ustawić, by łapał sygnał wifi i rozprowadzał po kablu ? np. poprzez ddwrt ?
@Heinz robiliśmy tak wcześniej i były strasznie małe prędkości rzędu 0,5 Mb

Opcja klienta WiFi dostępna jest na Gargoyle i chyba też na dd-wrt.
Przy Gargoyle użyć opcji jako brama sieciowa i połączenie DHCP (WiFi)

http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin pod warunkiem iż wersja sprzętowa to V4.

Wygląda to tak:

Lecz dalej nie przechwytuje ;/

Jaki jest poziom sygnału po kliknięciu przycisku skanuj?
Jaki jest IP głównego AP? Chodzi tutaj aby urządzenia nie miały adresu IP z tej samej podsieci.

59 % sygnału. Nie znam ip, bo nie mam dostępu do tego routera. Zmieniłem ip na ...3.1 i dalej to samo.

do tej sieci możesz się podłączyć za pomocą komputera?

Możliwe ze do tej sieci wymagane będzie podbicie TTL o jeden. Na Openwrt/gargoyle jest do do wykonania z poziomu konsoli.
Zaloguj się za pomocą putty/ssh do routera i wydaj polecenia:

opkg install kmod-ipt-ipopt iptables-mod-ipopt
echo "iptables -t mangle -I PREROUTING 1 -i eth1 -j TTL --ttl-inc 1" >> /etc/firewall.user
/etc/init.d/firewall restart

Mam ten program, lecz nie mam pojęcia, jak się zalogować do routera :stuck_out_tongue:

  1. Wpisz adres IP routera
  2. Wybierz port połączenia ( domyślnie dla SSH to 22)
  3. Protokół SSH
  4. Połącz

Wpisz login: root
Wpisz hasło: (podczas wpisywania hasła nie pojawiają się znaki)
i wklej komendy wymienione wyżej.

Jeśli to działa przez WiFi to komendy mogą się trochę różnić, dlatego jeśli to nie zadziała to wpisz do putty polecenie:

ifconfig -a

i wynik wklej na forum.

Wpisałem komendy po kablu, lecz nie zadziałało. Chyba czeka nas internet mobilny :-[

skoro na kablu podłączonym do komputera działa to i przez router powinno zadziałać.
Ustaw router jako brama sieciowa - połączenie DHCP - kablowe
Zaznacz opcję użyj innego adresu MAC i wpisz tam adres MAC z komputera na którym działa internet. Zapisz ustawienia i wyłącz router z prądu, a następnie go włącz. Podłącz kabel od dostawcy do portu WAN.
Podłącz komputer do portu LAN. Połącz się przez putty z routerem i daj wynik z polecenia: ifconfig -a

Sukces jest bo router dostał adres IP na WAN. Rozumiem że internetu nie ma?

W putty wpisz:

ping wp.pl

Spróbuj na komputerze podłączonym przez router w uruchomionym cmd wpisać również:

ping wp.pl

oraz w komputerze podłączonym bezpośrednio pod ten kabel:

ping wp.pl

wyniki wklej na forum.

Nawet nie sprawdziłem z tego zamieszania i działa :D, dziwne bo przy wpisaniu 192.168.1.1 wychodzi mi login do dsl-g624t - chyba router właściciela. Tak przypadkowo odkryłem to, bo mój adres to ..3.1 Internet 1,5Mb puki co ale jakoś może dotrwamy do mobilnego.