TP-Link TL-WR740N problem z podłączeniem

Witam. Wraz z kolegą wynajmujemy mieszkanie, gdzie jest poprowadzony jeden kabel od internetu. Mamy 2 komputery, więc zakupiliśmy owy router z myślą o podzieleniu łącza tzn. kabel w WAN, a nasze 2 pod LAN. Pomimo konfiguracji nic nie działa. Gdy używam quick setup wykrywa nam static ip, gdzie trzeba wpisać dane, których nie znamy. Po wielu próbach router jest w ustawieniach fabrycznych. Proszę o pomoc w konfiguracji.

Dodam, że właściciel ma dziwną kombinację router łączy się z routerem,a z tego 2 idzie kabel do nas. Pomocy :frowning:

Obrazek z ipconfig jest z podłączenia do czego?

Internet od kogo? Radiówka ?!

zrób tak żeby działal internet na samym komputerze i daj screen z ipconfig /all

Jest to screen z podłączenia kabla właściciela do komputera. Internet z neostrady.

Ustaw:
Network - WAN na dynamiczny IP
Network LAN - Adres IP na 192.168.10.1
Jeśli nei pomoże to jeszcze sklonuj adres MAC z twojego komputera do Network - Mac Clone

Pokaż zakładkę Status z tego routera po podłączeniu kabla z internetem.

Zrobiłem zmianę z tym ip LAN i nic, MAC też nic. Screen:

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR740N_V4_140626_PL.zip w miarę możliwości zaktualizujcie sobie FW. Jak to zrobicie to spróbujcie po zalogowaniu do routera wyłączyć w nim serwer DHCP i podłączyć kabel do dowolnego portu LAN. Jaki to kabel idzie od tego właściciela?

Normalny kabel, jak od internetu. Tamto niestety nie pomogło + upgrade FW. Gdy klikam prawym i rozwiązanie problemu pokazuje się:

Czy po podpięciu do komputera macie internet?

Tak, właśnie z niego piszemy.

Na obu komputerach macie internet? Jak podłączysz kabel do portu WAN routera to daj zrzut ze Statusu.

Tak, na obu jest internet. Teraz, gdy odpiąłem kabel, bo kolega używał, to pokazuje się coś takiego -

i nieda się dostać do routera ;/.

Gdy podłączam kabel WAN - mój komputer, jest tak samo jak na wcześniejszych 2 screenach:

Zrobić reset ?

Nam chodzi o status routera nie twojego komputera. Musisz zalogować się na router przez przeglądarkę internetową.

No ale nie mogę, jak pokazałem na wcześniejszych screenach, że nie można uzyskać dostępu.
Edit: Zresetowałem router. Gdy podłącze komputer do portu WAN, nie da się połączyć z konfiguracją routera. Gdy podłącze komputer do jednego z czterech slotów, połączenie z konfiguracją wraca ( nie podłączałem jeszcze kabla właściciela ).

O to właśnie chodziło. Podłącz go do portu WAN oczywiście,

Proszę.