TP-Link TL-WR740N problem z podłączeniem

Zrób jeszcze jedno- zostaw włączone DHCP i podepnij pod port LAN kabel od sąsiada. Powinno też zadziałać.

Nie polecam takiego rozwiązania może namieszać w sieci włączając drugi serwer DHCP.

Właśnie to zrobiłem. Zadziałało dopiero jak zrestartowalem router. Internet jest teraz 10x wolniejszy wiec wyłącze dhcp z powrotem.

Tak, wiem o tym ale coś chcę przetestować- jeżeli pozwolisz :smiley:

Edit: I wszystko jasne. Zostaw z wyłączonym DHCP. Port WAN macie uszkodzony.

Dzięki wszystkim, dopiero kupiony ,oddam na gwarancje ;u

I tak zrób. Powinni dać ci drugi taki sam w ramach gwarancji.

Oddałem router na zwrot. Pojechałem do domu do innego miasta i kupiłem ten sam router, bo innych tp-linków nie było także w tym momencie. Problem jest taki sam, nawet gdy podpinam router do kabla od modemu, który działa poprawnie na innym modelu routera. WAN IP 0.0.0.0 ;/

Inne łącze może być inaczej autoryzowane. Co to za dostawca? Jaką masz adresację gdy łączysz się bez routera (ipconfig /all) nikt tu wróżką nie jest. Musimy opierać się na faktach chyba że chcesz usłyszeć "gdybanie" a nie konkretne odpowiedzi.

Dostawca tutaj to Vectra, a laptop podłączony jest bezpośrednio do modemu. Ipconfig:

Za parę godzin wracam do Gdańska, a tutaj tylko kupiłem nowy router i chciałem sprawdzić, czy działa i występuje to samo.

Z tego co wiem Vectra filtruje adresy fizyczne więc musisz wpisać (CLONE MAC) ten adres fizyczny na WAN-a w routerze. Po zmianie zrób reboot modemu od dostawcy (wyłącz/włącz). Połączenie modem Vectry -> WAN TP-linka.

Teraz, gdy kabel od modemu wpinam w WAN, to nie pali sie dioda, a w przeglądarce piszę, jakbym nie wpiął kabla. Reset też nic nie daje.

Zmień kabel lub zrób prosty test na samym routerze połącz jeden z portów LAN z portem WAN-owy, będziesz widział czy masz linka.

Zrobiłem tak, zaktualizowałem FW, zrobiłem CLONE MAC i łącze automatycznie wskoczyło. Niewiem co pomogło ale dziękuje :D. Dioda zaczęła sie palić po update.

Czyli masz teraz dostęp do internetu na WR740N?

Tak, działa na nim tak jak powinno. Oby tak zadziałało w Gdańsku w mieszkaniu :stuck_out_tongue:

Masz pewność że router jest 100% sprawny. Czekamy na raport z Gdańska :slight_smile:

Następny problem. Podpinam wcześniejszy router, który tu działał i on ma teraz 0.0.0.0
Antywirus ciągle mi pokazuję, że zablokował duplikacje adresów IP w sieci
Edit: kilka razy dołączyłem od prądu u podzialalo uff

Sytuacja jest taka, jak wcześniej. CLONE MAC nic nie daje. :frowning:

Wyłaczałeś antywirusa? Co to za program?

Rozumiem że teraz jesteś w miejscu gdzie router ma być zamocowany i sytuacja jest taka jak na poprzednim routerze.
Sprawdził bym działanie na alternatywnym oprogramowaniu Gargoyle PL.
Jeśli to nie pomoże to zostaje ominięcie portu WAN i wyłączenie DHCP na routerze.