TP-Link tl-wr1043nd + Huawei e3372 Przestał działać

Można spróbować jeszcze dwóch rzeczy, mianowicie zmienić webui w modemie oraz na chaos calmer w routerze.

Do routera mam dostęp normalnie.
Do modemu przez router już nie.
Screeny ustawień zrobiłem podłączając modem pod laptopa.

w logu routera nie ma nic o rozłączeniu modemu oraz jakiejkolwiek awarii.

Ale log jest od godziny 1:00 może doszło do rozłączenia prędzej.. Nie wiem co to może być :confused:

Logu nawet brakuje informacji że modem był podłączony. Całkiem możliwe że log jest już po restarcie sprzętu a działa 1h26m.
Spróbuj zmienić oprogramowanie na Chaos Calmer z LuCi

A mogę dostać jakiś link z instrukcją wgrania tego, żebym sobie nie wyrządził żadnych szkód?

Wgraj to: http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ar71xx/luci-15.05-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade.bin
Po aktualizacji musisz tylko zmienić konfigurację wan aby korzystał z interfejsu sieciowego eth2.
Jak wgrasz to naprowadzę Cię.

Wgrałem.
No i teraz oczywiście jest problem z konfiguracją.
W opcjach system-zarządzanie mam tylko do wyboru: lan, wan, wan6 i nieokreślone... nie ma eth2

obok WAN kliknij edycja a następnie przejdź do karty Ustawienia sprzętowe. Teraz zaznacz opcję Interfejs Niestandardowy: i w pole obok wpisz eth2.
Teraz kliknij Zapisz i Zastosuj

Działa.
Ale z tego co zauważyłem to chyba problem nie leży po stronie oprogramowania.
Podczas gdy poruszałem wtyczką usb przy routerze światełko USB zaczęło się świecić.. Coś w routerze chyba przy wejściu nie łączy albo przy kablu.. Aż cięzko mi to pisać po tak mozolnych wysliłkach z Panstwa i mojej strony.

Popróbuj i daj znać czy to to.

Jeżeli masz trochę zacięcia do majsterkowania to możesz rozebrać router i przelutować punkty lutownicze od portu USB.

nic strasznego się nie stało :smiley: myślę, że wszyscy się ucieszyli ze zdiagnozowania problemu
jeśli jesteś z Wrocka lub okolic a nie dysponujesz sprzętem do lutowania to mogę pomóc w tym względzie

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Póki co wszystko chodzi jak powinno, zmieniłem tylko kabelek łączący HUB aktywny i router.
Zastanawiałem się nad kupnem anteny zewnętrznej do w/w modemu.
Pisałem z różnymi sprzedawcami, ale większość z nich polecała mi anteny za ponad 200 zł a to trochę za dużo jak na mój budżet.
Zawsze jest ta świadomość, że sprzedawca chce sprzedać towar z jak największym zyskiem, ale zapewne mylę się bo
sprzęt powinien być dobry, a dobrego sprzętu poniżej 200 zł chyba nie znajdę..
Od nadajnika play dzielą mnie jakieś 2 km i mam 3 kreski zasięgu w modemie.

Ja jestem oddalony od BTS-a o 8 km i zdecydowanie polecam Ci antenę z Cybertecha dokładnie to jest ta:
http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html

i do tego odpowiedni konektor dla twojego modemu. Kabel nie dłuzszy niz 10 metrów , im dłuzszy tym wieksza strata cennnych dB. Bez anteny ledwo łapie jedną "kreskę" na kreski nie patrz bo to dla kobiet w ciaży :wink: Ciebie interesuje jakie jest RSSI oraz RSRP wiecej poczytac możesz tu:

Tak czytając ten poradnik na temat LTE to chciałbym mieć szybkość internetu powyżej 90 mb hehe
U mnie w mieście to nawet jeśli stanę koło nadajnika głównego play to internet wyciąga max 30 mb/s :wink:
A w domu mam szybkość do 22 mb/s. Chyba że wieczorem, gdy sieć jest przeciążona to 2-5 mb/s...

Niestety my na to wpływu nie mamy. Tak jak widać to są pomiary z sieci innego operatora Polkomtel/Plus

Więc sam widzisz że tak naprawdę antena w twoim przypadku za wiele nie pomoże. Ja też i (nie tylko ja ) wieczorami mam spadki ale coż żadny mobilny dostawca nie zagwarantuje nam pełnej stabilnej prędkosci , cenmy to co jest ( póki jeszcze jest ).

Tak wyglądają moje pomiary:

RSRP"mniej niż -100 dbm [mniej niż RSRP40] - bardzo źle praktycznie nie da się pracować" u mnie jest -105 więc u mnie nie da się korzystać z internetu hehe
RSRQ mam bardzo dobre -7
SINR mam złe.. 10
RSSI dobre..
Czyli antena jest konieczna rozumiem :confused: