TP-Link tl-wr1043nd + Huawei e3372 Przestał działać

Wgraj to: http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ar71xx/luci-15.05-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade.bin
Po aktualizacji musisz tylko zmienić konfigurację wan aby korzystał z interfejsu sieciowego eth2.
Jak wgrasz to naprowadzę Cię.

Wgrałem.
No i teraz oczywiście jest problem z konfiguracją.
W opcjach system-zarządzanie mam tylko do wyboru: lan, wan, wan6 i nieokreślone... nie ma eth2

obok WAN kliknij edycja a następnie przejdź do karty Ustawienia sprzętowe. Teraz zaznacz opcję Interfejs Niestandardowy: i w pole obok wpisz eth2.
Teraz kliknij Zapisz i Zastosuj

Działa.
Ale z tego co zauważyłem to chyba problem nie leży po stronie oprogramowania.
Podczas gdy poruszałem wtyczką usb przy routerze światełko USB zaczęło się świecić.. Coś w routerze chyba przy wejściu nie łączy albo przy kablu.. Aż cięzko mi to pisać po tak mozolnych wysliłkach z Panstwa i mojej strony.

Popróbuj i daj znać czy to to.

Jeżeli masz trochę zacięcia do majsterkowania to możesz rozebrać router i przelutować punkty lutownicze od portu USB.

nic strasznego się nie stało :smiley: myślę, że wszyscy się ucieszyli ze zdiagnozowania problemu
jeśli jesteś z Wrocka lub okolic a nie dysponujesz sprzętem do lutowania to mogę pomóc w tym względzie

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Póki co wszystko chodzi jak powinno, zmieniłem tylko kabelek łączący HUB aktywny i router.
Zastanawiałem się nad kupnem anteny zewnętrznej do w/w modemu.
Pisałem z różnymi sprzedawcami, ale większość z nich polecała mi anteny za ponad 200 zł a to trochę za dużo jak na mój budżet.
Zawsze jest ta świadomość, że sprzedawca chce sprzedać towar z jak największym zyskiem, ale zapewne mylę się bo
sprzęt powinien być dobry, a dobrego sprzętu poniżej 200 zł chyba nie znajdę..
Od nadajnika play dzielą mnie jakieś 2 km i mam 3 kreski zasięgu w modemie.

Ja jestem oddalony od BTS-a o 8 km i zdecydowanie polecam Ci antenę z Cybertecha dokładnie to jest ta:
http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html

i do tego odpowiedni konektor dla twojego modemu. Kabel nie dłuzszy niz 10 metrów , im dłuzszy tym wieksza strata cennnych dB. Bez anteny ledwo łapie jedną "kreskę" na kreski nie patrz bo to dla kobiet w ciaży :wink: Ciebie interesuje jakie jest RSSI oraz RSRP wiecej poczytac możesz tu:

Tak czytając ten poradnik na temat LTE to chciałbym mieć szybkość internetu powyżej 90 mb hehe
U mnie w mieście to nawet jeśli stanę koło nadajnika głównego play to internet wyciąga max 30 mb/s :wink:
A w domu mam szybkość do 22 mb/s. Chyba że wieczorem, gdy sieć jest przeciążona to 2-5 mb/s...

Niestety my na to wpływu nie mamy. Tak jak widać to są pomiary z sieci innego operatora Polkomtel/Plus

Więc sam widzisz że tak naprawdę antena w twoim przypadku za wiele nie pomoże. Ja też i (nie tylko ja ) wieczorami mam spadki ale coż żadny mobilny dostawca nie zagwarantuje nam pełnej stabilnej prędkosci , cenmy to co jest ( póki jeszcze jest ).

Tak wyglądają moje pomiary:

RSRP"mniej niż -100 dbm [mniej niż RSRP40] - bardzo źle praktycznie nie da się pracować" u mnie jest -105 więc u mnie nie da się korzystać z internetu hehe
RSRQ mam bardzo dobre -7
SINR mam złe.. 10
RSSI dobre..
Czyli antena jest konieczna rozumiem :confused:

Wg. Tych danych na antenie uzyskasz realnego zysku ok 10dB .Czyli RSRP ok 95 do 90 dBm.
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

A jak to jest z tymi antenami?
Jeżeli antena ma np 15dBi to wzmacnia sygnał do ok 15 dbi?

Realnie ok 10 dB .Zależy tez jaką masz długość kabla zlaczki itd. Na każdym metrze juz sa minimalne straty .Z reguły ok 0.5 dB na metrze w zaleznosci od rodzaju użytego kabla.Każdy kabel ma inna tlumiennosc itd. To tak po krótce i bardzo ogólnie.
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Czyli w sumie im antena ma więcej dbi-(20,25...) tym lepiej tak?

Podałem Ci pewna antene z pewnym zyskiem. W to co piszą rozni producenci ze mają anteny o zysku 40dB itd.jest bzdura totalną bełkotem marketingowym.
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

nie zapominajmy też o tym, że anteny wbudowane w modemie też mają niezerowy zysk (rzędu 2-3dBi), a jednostka dBi jest odniesieniem do (nieistniejącej w rzeczywistości) anteny całkowicie izotropowej (promieniującej identycznie w KAŻDYM kierunku), czyli o zysku 0dBi
dB, dBm czy dBi, to skale logarytmiczne, gdzie 15 jest już wartością bardzo dużą
jeśli antena ma 15dBi to ona z definicji jest anteną kierunkową, więc zyskuje się dodatkowo na tłumieniu zakłóceń pochodzących z innych kierunków niż konstrukcyjnie "jedyny słuszny" kierunek roboczy (ale też trzeba wiedzieć, że nieprawidłowo ustawiona przez to potrafi dać gorsze rezultaty niż gdyby jej nie było)
kolejny zysk z anteny to sam fakt, że bezproblemowo można (i wypada) ją zamontować na zewnątrz budynku (gdzie modemu byś nie umieścił) a tam są praktycznie zawsze lepsze warunki odbioru

a co do drugiego pytania, to część sprzedawców/producentów podając takie wartości nie szanuje ani praw fizyki (bo to przeważnie wartości nierealne do osiągnięcia przy danej konstrukcji anteny) ani nas jako klientów - przez bezczelne kłamstwa

jako świetny przykład niech służą "parapetówki" "11dBi" które mają zysk porównywalny do anten umieszczonych wewnątrz modemu (ale ludzie wierzą w ich magiczną moc, bo umiejscowienie ich przy oknie… poprawia odbiór)