Tp-Link TL-WDR4300 i Mulimedia Polska - skype rozłącza internet

Witam.
Mam problemem o którym pisałem na innym fourm, a mianowicie - rozłączanie się internetu na wszystkich komputerach w tym samym czasie:
http://forum.pclab.pl/topic/930937-Internet-rozłącza-się-co-jakiś-czas/

Otóż posiadam teraz router Tp-Link TL-WDR4300 z oprogramowaniem 3.13.33 Build 130617 Rel.46239n. Po długim testowaniu zauważyłem, że internet rozłącza się gdy używam programu skype. Gdy go wyłączę i użyje innego komunikatora, internet jest cały czas. Po podłączeniu mojego komputera bezpośrednio z modemem dostarczonego od dostawcy internetu, podczas używania skype internetu nie rozłącza. Jaka może być przyczyna utraty internetu podczas używania programu skype, gdy internet jest poprowadzony przez router?

Na prawdę nikt nie może pomóc, albo chociaż dać jakiejś wskazówki? :frowning:

Jak masz podłączony komputer kablowo czy bezprzewodowo? Co znaczy że internet się rozłącza? Tracisz adresację WAN-ową? Robiłeś jakieś testy (choćby ping, bramy czy jakiegoś adresu w internecie)? Daj jakieś obrazki z konfiguracji.

Wszystkie obrazki są w linku który podałem do innego fora (mam nadzieję, że to nie problem?). Mój komputer podłączony kablowo, ale internet rozłącza na wszystkich komputerach ( także po wifi).

Możesz wykonać coś na próbę? Odinstaluj Skype z tego komputera i połacz się z internetem dowolnie, obserwój.

Wydaję mi się, że jest to zbędne gdyż wystarczy że wyłączę program skype na wszystkich komputerach i internetu nie rozłącza ( co zresztą już pisałem). Po włączeniu skype po jakimś czasie rozłączy. Ostatnio miałem taki przypadek, że skype był włączony cały czas przez jakieś 5 godzin i internet był cały czas. Ale wystarczyło, że nawiązałem połączenie przez skype i już internet padł. Oczywiście internet rozłącza także gdy skype jest po prostu włączony i nie wykonuje żadnych połączeń. Także jest to zapewne wina skype lub routera. Tylko chciałbym się dowiedzieć czemu się tak dzieje i rozwiązać ten problem.

O jakiej predkości łącza mowa bo nic nie wspomniałeś? Osobiście nie używam tego komunikatora. I jeszcze jedna sprawa: rozłacza ci na routerze czy brak dostępu na komputerach?

Posiadam łącze 20Mbit/s pobierania i 1Mbit/s wysyłania. Z obrazków które dałem (w linku w pierwszym poście są) wynika, że podczas gdy komputery pokazują, że nie ma internetu to połączenie z routerem jest ( pingują router i dostają odpowiedź). Tylko że internet rozłącza na wszystkich komputerach w tym samym czasie.

W jakiej konfiguracji masz podłaczony WDR- port WAN czy LAN?

Posiadam modem od dostawcy internetu ( Cisco EPC2202 ). Z modemu wychodzi kabel na złącze RJ-45 który jest podpięty do portu WAN w routerze. Mój komputer jest połączony z routerem również przez kabel na złącze RJ-45, który jest podłączony do portu LAN w routerze no i do mojej karty sieciowej. Nie za bardzo zrozumiałem pytanie, ale myślę, że o to ci chodziło.

Spróbuj jeszcze konfiguracji z połaczeniem modemu do portu LAN WDR-a. W nim wyłacz serwer DHCP.

W taki sposób, że mój komputer również będzie podpięty pod port LAN?
Np. kabel z modemu pod port pierwszy, a mój komputer pod port drugi?

Tak. dokładnie.

Przełączyłem na taką konfigurację. Przetestuje czy nadal będzie rozłączać. Jeszcze tylko pytanko, czy w takiej konfiguracji mogę się jakoś zalogować na router?
EDIT: W tej konfiguracji nie mogę się połączyć poprzez wifi. Ogólnie wifi jest ale nie mogę się z nim połączyć (nie mam internetu przez wifi)

Tak oczywiście na adres IP routera.

Nie mam już siły na to dzisiaj. Jutro się z tym pobawię. Mam problem z taką konfiguracją, gdyż po podłączeniu dwóch tych kabelków do portów LAN nie mogę się zalogować do routera ( w ipconfig dane są pokazne jakbym był podłączony bezpośrednio przez modem ) i tym samym nie mogę wyłączyć DHCP ( nie mam internetu ). Więc przełożyłem jeszcze raz kabelki na swoje miejsce ( od modemu do WAN ) zalogowałem się na router wyłączyłem DHCP, znów przełożyłem kabel do poru LAN i wtedy internet był, jednak dalej nie mogłem się zalogować do router. No i nie sprawdziłem też czy WiFi wtedy działało.
Jutro napiszę czy dałem sobie w końcu z tym radę.
EDIT: Podłączyłem tak jak mówiłeś, wyłączyłem DHCP i mam internet, lecz nie mogę się zalogować do routera. Router wysyła sygnał wifi, lecz gdy się podłącze pod sieć nie ma internetu. Internet jest tylko na jednym komputerze. Czy z takiej konfiguracji mam przetestować czy skype dalej rozłącza?

Tak przetestuj.

W takim razie napiszę za kilka dni czy problem jest nadal.

Raczej więcej komputerów nie podłączysz bo Cisco EPC2202 działa jako modem czyli daje tylko jeden adres IP. Pytanie gdzie leży przyczyna tego zrywania czy sam modem Cisco EPC2202 pracuje stabilnie?

Stabilnie znaczy czy sam się nie resetuje? Zauważyłem, że modem sam z siebie się resetuje np. ok. godziny 23:00. Dostawca internetu został o tym poinformowany i mówił, że od teraz będzie rejestrował ten modem. Natomiast gdy modem sam się resetuje to wiadomo, że nie będzie internetu na wszystkich komputerach, lecz nie pokrywa się to z rozłączeniami o których piszę ( przez skype ). Mam na myśli, że gdy nie mam internetu po połączeniu się z kimś przez skype to modem cały czas pracuje.