Tp-Link TL-WDR4300 i Mulimedia Polska - skype rozłącza internet

Chodzi mi (zresztą koledze CHACA) też o to które urządzenie wprowadza niestabilności TP-Link czy Cisco? Dlatego pytam czy testowałeś skype bez routera? Trzeba zastosować drogę eliminacji poszczególnych możliwości.

Tak testowałem połączenie bez użycia routera. Pisałem o tym w pierwszym poście. Internetu wtedy nie rozłączało.

Czyli coś na styku Cisco - TP-link.
Kiedy stracisz połączenie możesz zalogować się na TP-linka? Masz brak adresacji na WAN-ie? Co masz wtedy w logach TP-linka? Bierz pod uwagę że nie siedzimy przy twoim komputerze.

Z tego co pamiętam do tp-linka mogłem się zalogować. Pokazywał adresacje na WANie ( zakładka status -> WAN ). Lecz co w logach to nie wiem. Dam screena z logów jak tylko rozłączy internet.
Skoro piszesz że na styku cisco - tp-link, a testowałem dwa routery, to można wywnioskować że styk cisco jest uszkodzony ? Tylko czemu by rozłączało podczas gdy skype jest uruchomiony.

To są tylko moje przypuszczenia a nie diagnoza tematu. Mam za mało danych aby obiektywnie ocenić temat. Czekamy na dalsze informacje.

Rozłączyło internet. Tutaj zamieszczam 3 screeny jakie wykonałem:

Po zresetowaniu routera internet wrócił.

Router gubi adresację na WAN-ie. Teraz pytanie coś jest tego przyczyną. Kabel łączący WAN TP-linka z Cisco wymieniałeś?

Wymieniałem, lecz mogę spróbować jeszcze raz bo teraz mam kabel całkowicie nowy ( ten który był dołączony do routera ).

Po wymienieniu kabla znowu rozłączyło.

A jak sytuacja po połaczeniu przez LAN?

Spisz sobie adresację WAN-ową ze statusu routera a następnie daj WAN na TP-linku jako Static IP i wpisz te dane adresowe. Nie jest to rozwiązanie docelowe bo pewnie dostawca zmienia adresy dynamicznie. Chodzi o to aby zdiagnozować problem i czy też zgubi połączenie.

Ok zrobiłem tak. Poniżej screeny jak teraz to wygląda. Jak rozłączy to napisze i dam logi routera.

Czy używasz radia na 5GHz? Jak nie to wyłącz.

Tak, telewizor używa tej częstotliwości. Przy starym routerze nie miałem 5GHz, lecz również rozłączało w taki sam sposób jak teraz.

Czy kontrolka WAN-owa na routerze gaśnie na chwilę? Coś się dzieje z częstotliwością jej migania?

Na static IP również rozłączyło.

EDIT: Co się dzieje z kontrolką nie zwracałem uwagi. Przełączyć znów na dynamic ip czy zostawić static ip i obserwować kontrolkę gdy nie ma internetu ?

Sprawdził bym jak router zachowuje się z alternatywnym oprogramowaniem -

Które oprogramowania radzisz wgrać, z tych wymienionych w linku który podałeś? Nie stracę gwarancji po zainstalowaniu ich ?

GargoylePL

Po zainstalowaniu tego oprogramowania nie stracę gwarancji? I czy w razie czego możliwy jest powrót do oryginalnego oprogramowania ?