TP-Link TL-mr3220 nie działa po zmianie firmware

ok, jak już kabelki przylutuje to jakiego programu potrzebuje...? i jaki firmware najlepiej mam wgrać?? czy podczas wgrywania, zasilacz ma być podłączony??

Zasilacz ma być podłączony.
Najpierw konfigurujesz połączenie w putty lub hyperterminal. Polecam pierwszy. Połączenie przez port COM prędkość 115200bps.
Firmware musi być bez bootloadera, czyli może być orginał od nas:


Lub openwrt gargoyle: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3220-v1-squashfs-factory.bin

zainstalowałem u siebie Putty (system operacyjny vista), ściągnąłem również firmware (ten oryginalny)
ustawiam com i predkość jak trzeba...i co dalej?? (jestem zielony w temacie, więc można łopatologicznie;) )

Chyba tego nie czytałeś?

czytam...:wink:
"Następnie dla karty sieciowej ustawiamy stały adres: 192.168.1.100 i odpowiednią maskę podsieci. " gdzie to mam ustawić?

Czytaj czytaj:

czytam, ustawiam.. i...
"8. Aby sprawdzić stan naszego połączenia należy w oknie Połączenia sieciowe kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym Połączeniu lokalnym i z menu wybrać Stan:"
jak kliknę prawym to nie mam wyboru stan (jest na liście ale szare tak jakby nie aktywne"

Kabel masz podłączony do karty lan i włączonego routera?

jest włączony, i podłączony tym kabelkiem który lutowałem do płyty urządzenia..

Dodatkowo podłącz kabel LAN z karty sieciowej w komputerze do portu LAN w routerze.

podłączyłem kabel LAN..i dalej to samo

Jeśli dobrze wpisałeś adresy to olej ten "Stan". To jest tylko kontrolne. inaczej zadziała na XP, 7 czy wista

jakie wartości mam wpisać te z linku: "Zmiana adresu IP - Windows Vista"
czy z tej:
TP-Link TL-MR3420 - reanimacja
??
różnica z tego co widzę jest w DNS'ach

Adresy i komendy wpisujesz wg reanimacja. Tamten poradnik jest po to abyś wiedział gdzie się to wpisuje.

podłączyłem wszystko tak jak pisałeś. ustawiłem tak jak na tej stornie jest opisane... dalej mi nic nie wyskakuje ani nic nie mogę zrobić.
W czym może być problem?

Serwer TFTP włączony. plik udostępniony?
Co konsola wyświetla?

tak mam włączone Tftpd32... i tak naprawdę to nic nie wyświetla

A wpisywałeś polecenia do konsoli?

Nie. Jak mam to zrobić?

W putty połączyć się przez port COM.
zrestartować router
wpisać tpl w odpowiednim momencie ( masz sekundę na to)
i rozpocząć wpisywanie komend wg poradnika