TP-Link TL-mr3220 nie działa po zmianie firmware

czytam, ustawiam.. i...
"8. Aby sprawdzić stan naszego połączenia należy w oknie Połączenia sieciowe kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym Połączeniu lokalnym i z menu wybrać Stan:"
jak kliknę prawym to nie mam wyboru stan (jest na liście ale szare tak jakby nie aktywne"

Kabel masz podłączony do karty lan i włączonego routera?

jest włączony, i podłączony tym kabelkiem który lutowałem do płyty urządzenia..

Dodatkowo podłącz kabel LAN z karty sieciowej w komputerze do portu LAN w routerze.

podłączyłem kabel LAN..i dalej to samo

Jeśli dobrze wpisałeś adresy to olej ten "Stan". To jest tylko kontrolne. inaczej zadziała na XP, 7 czy wista

jakie wartości mam wpisać te z linku: "Zmiana adresu IP - Windows Vista"
czy z tej:
TP-Link TL-MR3420 - reanimacja
??
różnica z tego co widzę jest w DNS'ach

Adresy i komendy wpisujesz wg reanimacja. Tamten poradnik jest po to abyś wiedział gdzie się to wpisuje.

podłączyłem wszystko tak jak pisałeś. ustawiłem tak jak na tej stornie jest opisane... dalej mi nic nie wyskakuje ani nic nie mogę zrobić.
W czym może być problem?

Serwer TFTP włączony. plik udostępniony?
Co konsola wyświetla?

tak mam włączone Tftpd32... i tak naprawdę to nic nie wyświetla

A wpisywałeś polecenia do konsoli?

Nie. Jak mam to zrobić?

W putty połączyć się przez port COM.
zrestartować router
wpisać tpl w odpowiednim momencie ( masz sekundę na to)
i rozpocząć wpisywanie komend wg poradnika

wchodzę w Putty, zmieniam w connection type na serial, serial line na Com8 (bo pod tym comem pokazuje mi się ten interfejs w menedżerze urządzeń) i zmieniam prędkość na 115200

klikam OPEN, i wyskakuje mi okienko:

nic nie mogę wpisać:/

teraz uruchom router
Jeśli nadal nic to zamień tx i rx

cały czas robiłem to na włączonym routerze... zrobiłem tym razem na wyłączonym, jak wyskoczyło to okienko jak wyżej, włączyłem zasilanie i tak samo, czyli nicn ie mogę wpisać i nic się nie dzieje...

czyli muszę przelutować kabelki zamieniając tx i rx??

tak, chyba ze możesz je przy programatorze zamienić.
Jak możesz to zrób zdjęcie jak przylutowałeś te przewody.

lutował mi to mój Tata, on się na tym zna ja nie za bardzo. Lutował od spodu (pilnowaliśmy odpowiedniej kolejności)

żeby uniknąć być może nie potrzebnego lutowania.

1.Odpalam serwer TFTDP, i wybieram w server interfaces: 192.168.0.100

czy tutaj coś więcej ustawiam, czy to i odpalam Putty???

2.Odpalam Putty

zmieniam typ połączenia na Serial, wybieram COM8, zmieniam prędkość na 115200

klikam Openpl
wyskakuje mi okienko:

czy to tak powinno wyglądać, czy coś pominąłem?

Spróbuj na odłączonym routerze złączyć razem ( np śrubokrętem itp) piny tx i rx. w tym czasie powinno dać się pisać w terminalu. Wyeliminuje to błędną konfigurację interfejsu.
reszta na razie bez znaczenia bo to będzie dopiero potrzebne jak router zacznie "współpracować"