TP-Link TL-1043ND V 1 podwójny kłopot

Zmiana ustawień karty nic nie dała. Nie mogę się zalogować. A co do tego USB-TTL i terminala da się to zrobić w warunkach domowych?

Poczytaj o http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd?s=tplink#serial
Potrzebujesz konwerter USB-RS232-TTL na 3v3. Możesz go zdobyć ze starego kabla do telefonu (Nokia DKU-5 or CA-42) lub kupić gotowy konwerter Konwerter USB to TTL CP2102
Jak to będziesz miał to reszta jest tylko softwarowa.
Schemat takiego konwertera: http://pinouts.ru/CellularPhonesCables/nokia_dku-5_cable_pinout.shtml

Czy np taki będzie odpowiedni:
http://allegro.pl/promocja-konwerter-usb-to-ttl-cp2102-arduino-fv-gw-i4627445516.html
Jak będą wyglądały dalsze kroki bo nie wiem jak ma wyglądać wgrywanie/naprawa...

Ten powinien być OK.
Dokładny opis jest tu:

Dobra :slight_smile: Dziękuje Ci bardzo. Zamówię konwerter i spróbuje wg wskazówek z tego linku co mi podałeś coś zrobić...Co do specjalnego firmware o którym mowa na tym blogu chodzi o oryginalny firmware ze strony tp-linka?

Chodzi o firmware bez bootloadera ( w nazwie pliku nie ma wpisu boot) może być to ten plik do którego podałem link wyżej.

Ok. Dzięki wielkie jeszcze raz :slight_smile:

Mam już konwerter oraz wlutowane piny. Po podłączeniu konwertera w putty moim oczom ukazało się okno i nie wiem co dalej zrobić...

Bardzo stare AA jeszcze w RC1.
Daj wynik z:
ifconfig
cat /etc/config/network
Najłatwiej wpisać polecenie passwd i utworzyć swoje hasło.
Jak będą znane adresy IP to wtedy połączyć się WinSCP i przekopiować firmware do /tmp/ a następnie poleceniem w terminalu przekopiować oprogramowanie z ram do flash.

Ipconfig w wierszu poleceń mam wpisać? Bo nie bardzo kumam :frowning:

Ustaw kartę sieciową w kompiterze na 192.168.1.155 maska 255.255.255.0
W terminalu poleceniem passwd ustaw hasło
zaloguj się przez WinSCP na adres ip 192.168.1.100 i zrób to co wyżej pisałem

Które z poleceń w terminalu jest prawidłowe aby przekopiować oprogramowanie z ram do flash:

# cd /tmp
# mtd -e firmware -r write code.bin firmware
# sysupgrade -n /tmp/code.bin

Tam gdzie jest fragment 'code.bin' należy wstawić swoją nazwę pliku firmware? Czy może przy kopiowaniu przez WinSCP do /tmp/ zmienić nazwę pliku?

Widzę ze za bardzo nie poczytałeś:

Oba polecenia są dobre jednak polecenie sysupgrade bezpieczniejsze.

Zmień na code.bin jest mniej do pisania w terminalu.

Ok. Firmware skopiowane tylko teraz nie mogę się podłączyć poprzez terminal... :frowning:

Jak to zrobiłeś?

Poprzez WinSCP. Wg. Twoich instrukcji. Potem poprzez przeglądarkę wpisałem ten sam adres i moim oczom ukazała się strona logowania OpenWRT...Zalogowałem się załadowałem obraz o którym była wcześniej mowa i poszło. Jestem już po aktualizacji do najnowszej wersji firmware dla tego sprzętu :slight_smile: Nurtuje mnie tylko czemu poprzez kontroler nie chciał się połączyć...

czyli w putty nic się nie wyświetlało?

Dokładnie tak. Migał tylko zielony kwadrat

Po restarcie przynajmniej uboot powinien coś wyświetlić.
Ale skoro działa to zostaw.

Działa działa :slight_smile: Wielkie dzięki za pomoc