Tp link td-w8970 problem z zasięgiem wifi

Witam od 9 dni posiadam router jak w temacie. Korzystam z neo 10Mb poprzedni był asmax 804gu, chciałem sobie poprawić szybkoś i zasięg wifi a tu zonk.
Zasieg owszem mam lepszy jednak szybkość gorsza. Przeglądanie forum to jak totolotek, raz strona wyświetla się od razu, lecz częściej muszę długo czekać. Podłączone do routera 2 TV po lan , laptop z win7 kartą n oraz laptop winXP z kartą g. Konfiguracja przeprowadzona za pomocą Quick Setup. TV działają dość dobrze jednak wifi fatalnie, połączenie laptop - router by podglądać ustawienia przez wifi podobnie jak strony internetowe. Może mam coś źle ustawione. Dodam iż mam problem z ustawieniem godziny w routerze, sam przestawia o godzine -1 oraz jak widać niżej ustawiam kanał wifi na 9 a on sam ustawia na auto.

Wydzielono z poprzedniego tematu. CHACA

W zakładce Wireless Channel Width ustaw na 40MHz natomiast Mode daj na 11n. Potestój i napisz o wynikach. Pamiętaj iż po dokonaniu zmian trzeba za każdym razem robić SAVE i REBOOT.

Zainstaluj inSSIDer-a zrób skanowanie i daj obrazek z zakładki Networks.

Dzieki za zainteresowanie :slight_smile:
Ustawiłem w Channel Width-40Mhz nie mogę zmienić only 11n pojawia się komunikat " 11n -only is unsupported with TKIP encyption enabled" próbowałem to zmienić z lapka win7, winXP oraz po przez lan z lapka win7.
Skan o który prosił admin zrobiony w odległości 5m linia prosta od routera po drodze jedna sciana na lapku z winXP. Niebieski wykres USR9108 to szwagierki router, który za dwa tygodnie przestanie działać - koniec umowy neostrada :slight_smile:

Masz prawdopodobnie ustawiony typ szyfrowania na TKIP. Ustaw na AES oczywiście w routerze. Sygnał z wykresu nie jest zadowalający.

[quote="CHACA, post:5, topic:5229"]Masz prawdopodobnie ustawiony typ szyfrowania na TKIP. Ustaw na AES oczywiście w routerze. Sygnał z wykresu nie jest zadowalający.[/quote] A gdzie tego szukać :-[ routery i wifi to dla mnie czarna magia. Co zrobic by sygnał był lepszy ?

Zakładka Wireless dalej Wireless Security zaznaczasz WPA/WPA2- Personal (Recommended) dalej Encryption i tam można zmienić. Oczywiście hasło masz też tam ustawione? Dalej jeżeli zajdzie taka potrzeba to jeszcze ustawiasz we właściwościach połączenia w komputerze.

Dzięki znalazłem wcześniej. Jednak po ustawieniu na "only 11n" lapek z winXP i kartą g nie widzi sieci. Zmieniłem na mix b,g,n, szyfrowanie pozostało na AES. Zastanawia mnie, dlaczego mimo ustawienia kanału na 8 sieje od 6-13. Co ogranicza mi dobry transfer po wifi nawet przedladanie ustawień routera trwa długo :frowning: Hasło jest.
Proszę o wyjaśnienie czy moje parametry linii są dobre/złe/przeciętne - jakie są najlepsze ?
Upstream Downstream
Current Rate (Kbps) 960 9248
Max Rate (Kbps) 1120 9376
SNR Margin (dB) 6 7.4
Line Attenuation (dB) 15.5 28.1

Bo w trybie WiFi 2,4Ghz jest 13 kanałów, a każdy kanał jest szerokości 5 MHz.
Masz w menu wybraną szerokość kanału na 40MHz co oznacza ze musi być użyte 8 kanałów.

Twoje parametry są przeciętne, dodatkowo jesteś na zwykłej karcie ADSL ( brak ADSL2+ )
Najlepsze parametry to niskie tłumienie/Attenuation (im mniej tym lepiej. Dla 20Mbit to do 10dB, dla 10Mbit do 30dB)
Margines szumu/SNR Margin - Im więcej tym lepiej ( minimum to 6dB - im wyższa prędkość synchronizacji tym margines niższy)

Dzięki Heinz za info o linii , można coś poprawić w działaniu wifi ? Mam mieszane odczucia, że zmieniając router na nowszy zamiast poprawić zasięg i szybkość wifi pogorszyłem ?

Jedynie pokombinować z położeniem routera/laptopa.

Nie rozumiem jednego, zmieniłem router na "lepszy" pracujący w standardzie N oraz niższych g,b. Mama dwa laptopy z kartami N i G na starym routerze który miał B i G surfowanie po necie nie było problemem. Teraz na obu lapkach mam problemy. Urządzenia podłączone po LAN pracują znakomicie.
Czy standard N to "chłyt maketingowy" , że zasięg do 100m, do czego trzy anteny w tym routerze ?

Gdzie to wyczytałeś? Trzy anteny są po to aby osiągnąć większą prędkość w sieci. Zasięg ograniczony jest przez moc routera która może być maksymalnie 100mW ze względu na promieniowanie mikrofalowe 2,4GHz.

O zasięgu do 100m czytałem w necie, nie pamiętam dokładnie gdzie. Tydzień temu dzwonił kolo z orange - kończy się umowa neostrady i nawijał bla bla bla oraz wspomniał, że można na czas nowej umowy wypożyczyć router LB 2.0 o zasięgu do 100m. Troszkę sobie pogadaliśmy i narka. Domyślam się, że użyto magicznego słowa " do ".
Podpowiedzcie proszę dlaczego łączność laptop - wifi - router słabo działa, po połączeniu laptop- lan-router jest OK. Karty sieciowe w lapkach widzą sieć i z bólami można z niej korzystać. Aż mam strach podłączyć drukarkę po wifi - niebawem takową chce zakupić.
Czy konieczna jest instalacja TP-LINK Wireless Client Utility ?

To tylko radio które jest nie odporne na różnego rodzaju zakłócenia.

Wystarczy na drukarce skonfigurować połączenie z routerem a na komputerze zainstalować drukarkę wpisując adres routera.

Chcę zakupić drukarkę Samsung ML-2165W jednak nie ma jej na liście rekomendowanych do mojego routera. Czy czeka mnie kolejna walka z routerem, ma ktoś doświadczenie z taką konfiguracją ?

Jeżeli chcesz używać jej bezprzewodowo to nie będzie problemu. Lista którą przeglądałeś dotyczyła print serwera czyli podłączenia kablowego USB.

Dalej walczę z wifi, gdy przeglądam strony netu, sygnał z routera zmienia amplitudę czy tak powinno być ?
Zmieniłęm SSID na MT oraz DSL Modulation Type: na ADSL_G.dmt.bis jest troszkę lepiej
Podglądam również, co się dzieje w routerze w zakładce system log i pojawia się błąd 71111 co on oznacza ?
Pisałem do TP-link może jutro coś odpiszą.

Masz bardzo dużo zakłóceń od innych sieci i sygnał jest nie stabilny. Poza tym program nie pokazuje innych zakłóceń elektromagnetycznych w tym paśmie.
W którym momencie ten błąd wyskakuje? Próbowałeś konfiguracji na różnych przeglądarkach?

Mówisz masz nie musiałem długo czekać. Poprzednie skany były z FireFox-a
Jutro podłącze stary router i protestuje jak TP-link-a.