TP- Link TD-W8970 , jak skonfigurować , usb serwer

Cześć :slight_smile: nie dawno stałem się nowym szczęśliwym posiadaczem :slight_smile: TP- Link TD-W8970 , sprzęcik całkiem spoko udało mi się już samodzielnie go trochę po ustawiać na neostradę mam już neta jak widać i WI-FI też ładnie działa ma spory zasięg , ale najbardziej czego w nim nie kapuje :frowning: to tego usb jak to ma działać ? nie potrafię tego skonfigurować , już trochę próbowałem się z tym bawić i czytałem tutejsze poradniki ale nie kapuje tego , miałem nadzieje że uda mi się podpiąć pod router mój przenośny dyski i będę mógł jego zawartość przeglądać na smart tv lg i laptopie tablecie itp., a tu kicha nie u mię tego opanować :frowning: , może ktoś łopatologicznie podpowie jak to się ma ustawiać
Pozdro :slight_smile:

O jaki dokładnie dostęp ci chodzi? Serwer multimedialny czy FTP czy zwykłe udostępnienie plików?

No właśnie tego nie jarze :frowning: , czym to się różni , no chciałem móc przeglądać i edytować pliki na dysku / pendrajwie podpiętym pod router, zdalnie z laptopa , tablet , i przeglądać filmy/foty na tv ..

Dysk jest rozpoznawalny przez router? Jeżeli chcesz udostępnić pliki konfigurujesz Storage Sharing Settings, jeżeli chcesz oglądać filmy Media Server Settings. Bierz pod uwagę że nie wszystkie TV są wspierane przez router bo to nie jest możliwe.
http://www.tp-link.com/Resources/document/TD-W8970_V1_Storage_Sharing_Ap.pdf

Dzięki za link szkoda że nie po polsku ale popróbuje , tak co włożę w usb jest widziane ale nie u mię tego potem skonfigurować jak trzeba, o tym wspieraniu nie każdego tv też słyszałem ale z moim nawet nie testowałem tego bo nie wiem jak , czy jest wspierany czy nie.

U mnie Media serwer z Archera C7 działa na TV marki LG ale to też dużo zależy od modelu nie ma na to reguły.

Mój angielski trochę słaby :frowning: , coś tam ustawiłem i na kompie udało mi się udostępnić dysk , ale nie za każdym razem nie kapuje tych kont użytkownika :stuck_out_tongue: , czasem mi pisze że nie mam uprawnień do przeglądania zawartości żebym się skontaktował z administratorem serwera :(,

A mam jeszcze jedno pytanko :stuck_out_tongue: przy okazji jeśli można :slight_smile: , mam stary router który mi został : Air Live wl-5450ap , z starej sieci i ciekawi mnie czy dałoby się go jeszcze wykorzystać :slight_smile: ,i ustawić w miejscu które jest poza zasięgiem mojej sieci wi-fi ? , jako taki przedłużać wi fi , to musiałbym do niego podciągnąć kabel rj45 . ale jak bym go musiał do tego celu skonfigurować ? może też byś pomógł :slight_smile:

Najlepiej podciągnąć skrętkę komputerową, RJ45 to symbol standardu złącza (gniazdo/ wtyczka). Konfiguracja Airlive jako AP.

Konfiguracja Airlive jako AP. Czyli ? ??? , coś w nim trzeba przełączyć , czy sam pójdzie ,gdzie co ustawić :o ,kabelek wiem jaki :smiley:

W konfiguracji urządzenia, przez przeglądarkę internetową. Zapraszam do zapoznania się z instrukcją obsługi.

Nie formułuj tak pytań na forach internetowych bo to tylko odstrasza od tematu.

Sorki :slight_smile: jestem amatorem hobbistą :wink:
Tego Air live dostałem już gotowego od poprzedniego dostawcy neta , to nie wiem co i jak z nim :slight_smile:

Tak jak pisałem takie rzeczy zaczyna się poznawać od instrukcji obsługi którą znajdujesz w internecie a potem zadajesz konkretne pytania a nie że nie wiem czy nie umiem bo to pachnie lenistwem po twojej stronie. Taka uwaga na przyszłość.

Sorki :) jestem amatorem hobbistą
Tak jak każdy z nas na tym forum i nie tylko i pamiętaj że to cie nie zwalnia z myślenia.

Nadal walczę nad tym serwerem usb i nie u mię tego uruchomić :frowning: , i zauważyłem pewne różnice z tą instrukcją pdf co podałeś , np. w user accounts na końcu trzeba wcisnąć : Apply u mnie tej Komedy po prostu nie ma jak i refresh , w innych oknach co też trzeba dawać apply to też go tam nie ma , nie wiem dlaczego , czy są jakieś różnice pomiędzy z tą instrukcją a modelem mojego routera nie mogę sobie z tym dać rady , dyski/pendrajwy mi wykrywa pokazuje model /pojemność itp. Ale nic więcej z tym nie u mię zrobić ..

Pokaż jakieś obrazki z konfiguracji gdzieś robisz błąd. Różnice mogą wynikać z nowszego firmware-a ale wszystko i tak jest intuicyjne.

Jakimś przypadkiem w końcu udało mi się to dziadostwo uruchomić :stuck_out_tongue: u mnie nie ma tej Komedy apply jest samo set , po ustawiałem jakoś działa , na fajniej po między kompami się to spisuje ,, zauważyłem pewną dziwną rzecz że zdjęcia / filmy co normalnie oglądałem na moim tv wszystkie chodziły jak bezpośredni do niego wpinałem dysk/pendrajw, a teraz przez ten server usb neta te same pliki nie dają się odtworzyć w tv mimo że je widzi to tylko nie które zdjęcia pokazują się , a filmów prawie żadnego nie chce tak odtworzyć zdalnie , to co jest grane tak ma być ?

Pisałem o tym że TP-Link nie posiada pełnej certyfikacji DLNA więc taka niekompatybilność jest normalna. Możesz sprawdzić czy TV ma aktualne oprogramowanie.

To ten mój model tak ma, czy każdy tp-link tak mają ? , nawet muzyki nie da się odtworzyć praktycznie nic a wszystko widzi to w tym będzie błąd i już nic się z tym nie da zrobić ? , tv nie chce się aktualizować jak na razie .

Producent zapewnia 100% kompatybilności z Windows Media Player, reszta w zależności od marki TV. Mowa tu o każdym routerze TP-linka z Media Serwerem.

tv nie chce się aktualizować jak na razie .
Aktualizacja oprogramowania to podstawowa rzecz która musisz wykonać.

A jeszcze pytanko mam :slight_smile: , zewnętrzny dysk podpinam do routera i mam go w sieci itp., ale czy jest możliwość zrobienia tak bym nie musiał go ręcznie włączać fizycznie , chodzi mi oto żeby nie pracował na marne jak nikt z niego nie korzysta np. czy da się jakoś ustawić jakiś harmonogram pracy ,np. w których godzinach ma pracować , albo najlepiej żeby sam się automatycznie włączał i wyłączał kiedy jest nie używany ,

I drugie pytanko ;D teraz walczę z drukowaniem przez sieć mam drukarkę hp podpięta pod router za bardzo nie ma co ustawiać albo nie wiem co ,a nie chce tak drukować nie wiem czy się da ?..

Nie ma czegoś takiego.

Włączasz print server w konfiguracji routera a na komputerze instalujesz aplikację - TP-LINK USB Printer Controller
http://www.tp-link.com/Resources/document/TD-W8970_V1_Print_Server_Appli.pdf