TP- Link TD-W8970 , jak skonfigurować , usb serwer

Szkoda że nie ma czegoś takiego , po prostu mam 2 kompy i fajnie się to spisuje w tej sytuacji :slight_smile: tylko rodzinka by mi za szybko tak dysk zajechała :stuck_out_tongue:
Oki drukarkę już mam działa dzięki :slight_smile:
A jeszcze jedno mnie ciekawi jak robię w routerze tą jego funkcją diagnostykę to wszystko wychodzi mi na pass , jedynie test DNS root fail , ale net chodzi ładnie szybko i stabilni po co to jest ma tak być :stuck_out_tongue: , czy coś mu nie pasuje…

Dzięki za pomoc :slight_smile: chyba już wszystko po ustawiałem , działa mi co chciałem ;D
Jeszcze mnie ciekawi ten temat alternatywnego oprogramowania :-\ , co ono daje zamiast oryginalnego producenta , co się zyskuje lepszą wydajność , zasięg ? itp. No czy jest sens zmieniać i czy jest to bezpieczne tak samo stabilne?, no i jak na gwarancji padł by sprzęt to co w tedy da się go jakoś zresetować do ustawień fabrycznych domyślam się że do serwisu właśnie taki musi trafić nic nie modyfikowany,

Jeżeli wszystko działa ci poprawnie a nie potrzebujesz bardziej skomplikowanych funkcji routera to zostań przy oryginale. Jest to oprogramowanie w fazie testowania więc mniej doświadczeni użytkownicy raczej powinni je omijać, przynajmniej na razie.

To po co ono jest co daje? , jakieś dodatkowe opcje softwarowe , czy sprzętowo też coś się zmienia na lepsze czy gorsze , czyli to nic pewnego oki tak tylko pytam z ciekawości :slight_smile:

Dodatkowe opcje w konfiguracji:

Oparłem to na interfejsie Gargoyle a OpenWRT dla W8970N posiada LuCI ale zasady są te same bo wszystko oparte jest właśnie na OpenWRT. Jak powiedział jeden z użytkowników OpenWRT tu ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia bo można wiele rzeczy samemu dopisać czy zmienić. Potrzebna jest jednak wiedza z zakresu Linuksa.