Tp link td-w8961nd ver 3.0

witam mam routera tp link td-w8961nd ver 3.0
podłączyłem go z konfigurowałem i jest internet lecz jeszcze mam kilka pytań:
*czy dioda na nim przy diodzie adsl (po prawo, takie kółko) powinna mrugać ? ponieważ u mnie mruga.
*w teście diagnostycznym tylko źle wyskakuje "Testing ATM OAM F4 segment ping ...
FAIL" do czego może sie to przyczynić i jak to zmienić? by było pass
*czy opłaca się zmienić inne antenki by zwiększyć zasięg ?

Przy pobieraniu danych może mrugać.

To nie jest ważne w twojej konfiguracji.

To już zależy jaki zasięg chcesz osiągnąć.

po prostu żeby troche dalszy był zasięg . chce sie dowiedzieć czy przy zakupie antenek 2x 5dBi odczuje się lepiej zasięg w domu? bo kupiłem jedną 8dbi i nawet był troszkę gorszy niż te moje w orginale (2x 3 dbi).

Dużo zależy od jakości takich anten które na aukcjach internetowych w większości mają więcej tworzywa (plastik) niż elementu czynnego. Druga sprawa to że antena o większym zysku (mówię o "patyku") nie jest już dookólna tylko zawęża pasmo swojego promieniowania

Możliwości zwiększenia zasięgu jest kilka -

właśnie już wcześniej przeanalizowałem wcześniej te wykresy i sposoby na zwiększenie zasięgu. Jeżeli juz jestem jeszcze nastawiony na zmianę antenki to z 3dbi na jaka proponowano by najlepiej? żeby miała taki dobry ogólny zasięg 2x 5dbi?
dodam jeszcze ze tamta antenkę kupiłem z firmy właśnie tp-link http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2473&model=TL-ANT2408CL#spec

Sieć bezprzewodowa w zabudowie to loteria więc nie ma na to jednoznacznej recepty. Jeżeli próbowałeś z tymi antenami a efekt jest mizerny to może lepiej wzmacniacz lub PLC plus punkt dostępowy?

dobrze rozwarze jeszcze to.
Dzięki za pomoc zamykam wątek!