TP-Link TD-W8960N Nie trzyma konfiguracji i zrywa połączenie

Witam serdecznie Forumowiczów :slight_smile: Mam jak to nazwał mój informatyk z pracy po konsultacji nietypowy problem. Gdyż mój router TP-Link odmawia posłuszeństwa. A mianowicie. Po wyłączeniu jego przyciskiem zasilania i włączeniu resetuje się. Nie ma synchronizacji z komputerem odnośnie godziny i daty.Wszystko jest wyzerowane. Godzina 00:00 a data 01/01/2011. Jeszcze po tym nie działa nic. Sprawiłem telefonem (Android). Pobiera IP ale internetu nie ma. Ustawia się nie na Polskę ale na Stany Zjednoczone. Przestawienie tego pozwala ściągnąć parametry linii telefonicznej. Zrywa połączenie. Prawdopodobnie problem ze stabilnością łącza.
Dodatkowe informacje: Oprogramowanie wgrane jest aktualne (zawsze podmieniam). Dostawcę Internetu jest Orange (Neostrada).
Co proponujecie w tej kwestii mej. Obrazki z routera dodawać będę na bieżąco co będzie potrzebne do oceny :slight_smile:
Pozdrawiam.

Po pierwsze nie wyłączaj routera przyciskiem zasilania,niech on będzie cały czas włączony.Wyłącznie routera przyciskiem zasilania na pewno nie powoduje jego restartu,a jedynie pozwala na ponowne uruchomienie się routera,bo restart routera wykonuje się zupełnie inaczej.
Odnośnie opisanego problemu jeśli to możliwe wykonałbym ponowną konfigurację routera wybierając na stronie konfiguracyjnej Quick Setup i wszytko ustawić poprawnie odnośnie Neostrady Orange.Jak jeszcze posiadałem router TP-Link TD-W8960N nie miałem problemów o jakich piszesz,a jednie jak używałem gg to router rozłączał mnie na około minute,a jak wyłączałem go przyciskiem zasilania i ponownie włączałem router nie restartował ustawień a jednie ponownie się uruchamiał.
Zacznij od poprawnej i dokładnej konfiguracji krok po kroku ustawiając wszystko pod Neostradę Orange i pamiętaj by na końcu konfiguracji wybrać Reboot(dokładnie nie pamiętam),ale router uruchomi się ponownie i w ten sposób zapamięta ustawienia do Neostrady Orange i nigdy nie wyłączaj routera przyciskiem zasilania.
Jak pisałem wykonaj ponowną konfigurację routera pod Neostradę i zobacz czy coś to dało i się zmieniło i jak będziesz mieć problemy pisz .

Ponowna konfiguracja routera. Wszystkie dane wziąłem ze strony Orange. Login i hasło wpiszę. Najciekawsze jest to że zaraz po podłączeniu jego i pierwszej konfiguracji miałem problemy z synchronizacja. Problem był taki ze ustawienie było na Stany Zjednoczone a przestawienie na Polskę pozwoliło ściągnąć dane z sieci. IP i DNS.
Po konfiguracji ponownej wrzucę parę screenów jak to wygląda.

Region Polska ustawiamy podczas konfiguracji sieci wifi. Każdorazowa/e zmiany zapisujemy klikając na Save i potem Reboot. Po tych zabiegach router powinien trzymać ustawienia. Jeżeli chodzi o ustawienie czasu to trzymane jest tylko w chwili połączenia z internetem.

To rozumiem. Za każdym razem jak konfiguruje daje Reboot. A drugie to zrywa połączenie. Czy coś nie tak jest z łączem moim 2 screeny załączyłem coś jeszcze ??

Napisz kiedy i w jakich momentach zrywa ci połączenie z netem i jak wtedy zachowują się diody na routerze???

Diody są cały czas palą się wszystkie. Pobieram OpenSuse bo tym się bawię. I mam tak w Firefoxie że Pobieranie się nie powiodło. Tak jakby mikro zerwanie. Ale strony normalnie działają. I to mnie dziwi czy Łącze jest aż tak niestabilne. I jak to sprawdzić zanim zadzwonię do Orange z zapytaniem.

Tlumienie linii nie zachwyca 115dB i 80dB. Próbowałeś na innych przeglądarkach?

Tak jak radzi @CHACA spróbuj pobrać plik np: przez Internet Explorer i zobacz czy się pobierze czy nie.

Przetestuje na Google Chrome. Na ta przeglądarkę chciałem się z Firefoxa przesiąść.

Daj znać jak tam pobieranie pliku przez Google Chrome czy się udało czy też nie

Ściąganie idzie ok 1h zobaczymy dodam jeszcze ze grając w World Of Tanks przy pingi 80 gra klatkuje. Połączenie ma lagi. Grać się nie da.

Jeśli jest taki ping i gra klatkuje to być może jest coś nie tak w danym momencie po stronie serwera gry lub pojawiają się problemy z połączeniem po stronie serwa Orange odnośnie Neostrady.Ja bym na czas grania nic nie włączał co wymaga połączenia z internetem,a jedynie miał włączoną grę World of Tanks.
Co do pobierania poczekaj spokojnie nich pobieranie dojdzie do końca,zobaczymy czy plik się pobierze czy nie pobierze się

Spokojnie czekamy. Nie mam zamiaru nic robić. Po zakończeniu tego włączę grę i będę obserwował.

Nie włączaj lub nawet wyłącz na czas gry inne programy wymagające połączenia z internetem i wtedy zobacz jak będzie się grało.

Ściąganie zakończone nie było problemów.

To pozostaje do pobierania plików używać Google Chrome zamiast Mozilli Firefox jeśli na Google Chrome plik pobrał się bez problemu

I tak chciałem przejść na Google Chrome z Firefoxa. Zauważyłem w nim więcej problemów. Pobieranie samo nawet zawiesza się. Po prostu staje. Odpaliłem World Of Tanks. Ping 80-120 nie było laga. Wyłączyłem wszystko co potrzebuje połączenie z internetem. Zostało tylko to co system potrzebuje. Ale w pewnym momencie świeciło mi się czerwone światło problemy z połączaniem.

Problemem może być jeszcze sama linia.

CHACA tutaj ma racje. Problem może być na linii. A powiedzcie mi czy warto dzwonić do Orange w sprawie tego wysokiego tłumienia. Oni zawsze mówią że wszystko jest ok, że tak ma być i koniec ??