TP-Link TD-W8960N Nie trzyma konfiguracji i zrywa połączenie

I tak będzie. Dla jednego abonenta nie będą zmieniać infrastruktury kablowej. Możesz zawsze bombardować ich telefonicznie o złych parametrach. W końcu ktoś się obudzi i przyjadą technicy aby sprawdzić stan linii. U mnie tłumienie przy odległości około 3-4km od centrali wynosi 6,5dB.

Ja mam centrale na osiedlu swoim w odległości do 300 m i takie tłumienie jest 115 i 80. Coś jest jednak nie tak ale wiadomo w Polsce nie działa powiedzenie "Nasz Klient Nasz Pan". Po obserwuje jak się wszystko będzie zachowywać. Czy problemy dalej wystąpią.

Zawsze możesz im podpowiedzieć że parametry linii są do.... . Pamiętać jednak trzeba iż pomiar z routera nie jest miarodajny. Pokaż im wydruki z linii.

Parametry linii są ładne jednak do poprawy. Tłumienie down/up to 11,5/8,0 dB. Jeśli wierzyć parametrowi down to up powinien być delikatnie niższy ( około 6-7dB)
Przy marginesie szumu down/up 11,3/6,7 dB to down jest troszkę za niski powinien być około 15-20dB, znów na up jest 6,7 a lepszy jak jest >7dB tutaj winą jest bardzo wysoka synchronizacja 1284 kbps. Jednak lepiej mieć troszkę mniej ( 1200kbps ale stabilnie).
Najlepiej jak byś podał parametry UAS po około godziny pracy i np z całej doby.
Ważny jest również parametr RS Correctable errors i RS Uncorectable errors - tutaj najlepiej jak zawsze będzie 0.
Połączenie sprawdzasz po WiFi czy po kablu? Co pokazuje speedtest?
Możesz jeszcze zrobić prosty test uruchamiając w jednym oknie cmd polecenie "ping 192.168.1.1 -t", a w drugim polecenie "ping wp.pl -t"
uruchomić pobieranie jakiegoś dużego pliku i w momencie zerwania połączenia będziesz widział czy ping gubi się do internetu ( wp.pl) czy również do routera (192.168.1.1) Jeśli ping zgubi się do routera to winne jest połączenie komputer-router.

Jednak parametry przy tak bliskiej odległości od centrali nie powinny być niższe? Szału nie ma. Prawdopodobnie kable mogą być do wymiany. Jak pisałem wcześniej iż pomiar z routera nie jest miarodajny. Tu można by było pokusić się o podstawienie routera ADSL innej firmy i sprawdzenie na nim parametrów.

teoretyczne na 1km kabla wychodzi około 11-13dB tłumienia. Do tego dochodzi dodatkowe tłumienie na każdym połączeniu jak i na nieodpowiednim kablu.

Czyli mając 115 dB i 80 db a do centrali jest ok 300 m można wnioskować ze jakość kabla jest mizerna ??

Patrz na jednostki w jakich są podawane wartości: Attenuation (0,1dB)
11,5 i 8,0 to bardzo dobre parametry, jednak tłumienie to nie wszystko.
Opisz instalację telefoniczną w domu, Jak możesz to porób zdjęcia kabli, połączeń i gniazdek.
Wstaw mi jeszcze raz tabelę z parametrami po dłuższym czasie pracy routera. np po godzinie od restartu, po dwóch, i po dobie.

Tłumienie całkiem znośne - linia w odległości poniżej 1km od DSLAM, ale moim zdaniem usługa na sąsiedniej parze w kablu czwórkowym może mieć wpływ na taką niestabilność Twojego łącza. W tej chwili w kable pcha się tyle usług ile można sprzedać nie zwracając na jakość usługi, ważne że warunek jest spełniony czyli np. do 10 Mbit/s.

Jest tak że na tej linii co ja mam jest tylko telefon stacjonarny. Tłumienie mówicie że jest znośne. Dwa dni obserwowałem ściągałem rożne legalne pliki wybierałem większe. I nic nie zrywało. Możliwe że stara linia nie wytrzymuje przeciążenia i dlatego połączenie zrywa.
W ciągu tych dni to dwa razy mnie rozłączyło ale to było związane z dzierżawą IP. Moim zdaniem jest tak że przeciążenie usług na linii powoduje to że transfer spada i czasami zrywa.