TP-LINK TD-W8960N jak i gdzie wpisac stałe adresy DNS?

Witam , jak w temacie jaki i gdzie wpisać stałe DNS Z netii . Przerywa net i jest taki komunikat .

Opisz dokładniej błąd. Może jakiś screen.

Niekoniecznie komunikat windows-owy o DNS-ach może oznaczać ich brak. DNS-y możesz wpisać w Advanced Setup->DNS->DNS Server (DNS Server
Configuration).

już był opisywany taki problem przez kol edyp , nie chce zaśmiecać forum , poszukam linka i podam

takie objawy jak w tym temacie :

Daj jakieś obrazki z konfiguracji i synchronizacji. Większość problemów z niestabilnościami routerów ADSL to problem z zaszumioną linią telefoniczną.

jutro to zrobie bo dzis jestem na innym

Witam , ruter i net ładnie działa , zostały wymienione przewody na lepszej jakości i teraz nie ma problemu ;D . Panowie którzy to robili mówili żeby wymienić przewód na taki jak do internetu , bo teraz mam w domu taki płaski i on tez może powodować problemy . Tylko przestrzegali żeby dobrze połączyć kolory kabelków bo mogą byc problemy , hmm i tu jest problem bo ja nie wiem jak to zrobić ?? i proszę o pomoc .

Czyli wymienili kable czy nie?

Pewnie zalecali położenie kabla UTP popularnie nazywanego "skrętką komputerową". Jeśli chodzi o taki kabel to do linii telefonicznej najlepiej użyc pary przewodów o kolorze niebieskim i białoniebieskim. Przewody te podłączyć w miejscu gdzie przychodzi linia telefoniczna do domu i z drugiej strony do gniazdka telefonicznego (pod zielony i czerwony).
Jeśli masz telefon to do gniazdka dajesz rozdzielacz i do rozdzielacza należy wpiąć filtr a do filtra telefony. Do drugiego gniazda podłączyć router najlepiej za pomocą skręconego kabla UTP lub YTKSY.

skrętką komputerową tak to właśnie nazwali tylko ja zapomniałam nazwy , mam jeszcze pyanie jaki kolor podłączy pod zielony a jaki pod czerwony i jak wygląda rozdzielacz ??

Rozdzielacz:

Kolory przewodów nie mają znaczenia w tej technologii.

oczywiście wymienili kable .Dziękuję za pomoc . :smiley:

Witam , mam jeszcze pytanie czy zamiast kabla zwanego <skrętką komputerową> można podłączyc takim kablem jak do internetu czyli takim jak dochodzi do np. kompa ??

Może być to YTKSY lub UTP. Oznaczenie znajdziesz na izolacji kabla.

Kabel UTP to ten co ma 8 przewodów ?? i ewentualnie jakie kolory podłączyć ??

Tak. Podłącz pod niebieską parę.

Założony kabel i jest tak czy to dobrze , bo znaczącej poprawy w szybkości nie widze .

Szybkość powinna być w okolicy 10Mbit/s. Czy dalej występuje błąd z DNSami?

mam wpisane stałe DNS i teraz jest ok , gdzie zobaczyc ta szybkość ??

Zrób speedtest na stronie http://speedtest.pl lub http://speedtest.net