Tp-link td-w8951nd

Witam
mam taki problem internet z neostrady ruter ten TP-LINK TD-W8951ND i połaczone kablem LAN dwa domy około 150m i w windows wyskakuje że nie może zakończyć odnawiania IP a w pierwszym domu wszystko ok po kablu i wifi tylko jest bliżej
Co może być przyczyna?

Długość przewodu ma tu znaczenie. Standard sieci ethernet mówi o 100m. Osobiście uruchomiłem kiedyś sieć ethernet na przewodzie 150m ale karta w komputerze linkowała się na słabe 10Mb/s.

Czy kiedykolwiek to działało?

na laptopie jest ok a na stacjonarnym brak połaczenia lub ograniczona

W którym przypadku- 150m czy bliższym? Tak jak pisał Admin powyżej 150m mogą być problemy z odbiorem sygnału.

po kablu 150m,a może zastosować router na końcu kabla 150m tylko nie wiem jak to skonfigurować?
Posty scaliłem. Proszę używać przycisku modyfikuj. CHACA

Wszystko zależy od karty sieciowej i jej możliwości duplexowania. Zastosowanie routera to loteria. Jaki miałby być to router?

Kolego @browcu wszystko co ponad 100m w standardzie ethernet może nie działać i jest to zgodne z normą.

Tp-740n dsl

Sprawdź linka na karcie sieciowej (wymuś 10Mb/s) na komputerze. Z routerem 100Mb/s ma prawo nie działać przy tej długości skrętki.

jak to ma praktycznie wyglądać i co poustawiać?

W Windows 7 przywołaj aplet Centrum sieci i udostępniania. Wskaż polecenie Zmień ustawienia karty sieciowej, po czym kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Połączenie lokalne i wybierz polecenie Właściwości. Następnie kliknij przycisk Konfiguruj pod polem Połącz używając. Przeskocz na kartę Zaawansowane. Ustaw parametr wartość, np. 10 Mb/s

dziękuję potestuję a w XP?

Nawet jeżeli ustawisz link na 10Mb/s to i tak połączenie będzie marnej jakości. Popatrz we właściwościach karty sieciowej co masz.

na co musze zwrócić uwagę ?
WOL Speed -- zmienić? na 10mb
Czy coś jeszcze?

Nie wiem co to za karta. Daj jakiś obrazek,

nie mam tego teraz jak sprawdzić na stacjonarnym
a w moim laptopie jest ustawiona speed &duplex na auto
a na inny lapku starszym też sie nie łaczył i karta wygłada tak

Co masz do wyboru po rozwinięciu okna Wartość?

100Bose Tx Full Duplex
100Bose Tx Half Duplex
10B0se T Full Duplex
10Bose T Half Duplex

To ustaw pierwszą wartość.