TP-Link TD-W8950N (router xDSL N150) w ofercie Orange

Orange Modem WiFi (TD-W8950N) - umożliwia dostep do szerokopasmowego Internetu za pomocą technologii ADSL / ADSL2+. Modem zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa za pomoca mechanizmów: WEP, WPA, WPA2 oraz filtrowania w oparciu o listę adresów MAC. Obsługuje protokół internetowy IPv6. Dzięki kreatorowi konfiguracji uruchomisz dostęp do Internetu bez żadnych problemów.

Konfiguracja połączenia z internetem:

Przywrócenia ustawień fabrycznych:

Połączenie z siecią bezprzewodową (Wifi):

Podłączenie router bezprzewodowego:

Podłączenie routera bezprzewodowego

:o :o :o
Nareszcie zakumali, że te ich Szajsboxy się do niczego nie nadają? Model bez wodotrysków, ale przyzwoity.
Na dzierżawę to czy na własność? Brandowany soft? Okrojony, czy taki jak fabryczny?

Ja mam model W8951ND i jestem zadowolony. Wygląda dokładnie tak samo

Tak oprogramowanie jest nieco zmodyfikowane pod operatora tak samo jak malowanie routera. Niestety nie miałem okazji jeszcze przetestować.

Miałem model wyższy czyli 51 i nie miałem problemu. Jedynym mankamentem na który można zwrócić uwagę to zasilacz. Przy połaczeniu kilku odbiorników przez wifi może dojść do zrywania lub nie łączenia internetu. Panaceum na tą dolegliwość jest wymiana zasilacza na 12V1ADC.
Mam nadzieję iż te routery będą spisywały się o wiele lepiej od szajsboxów.

Miałem chwilę ten router w rękach i mogę powiedzieć że nadaje się on również jako router, gdzie internet jest doprowadzony kablem LAN. Niestety nie można go użyć na innych operatorach ADSL ( Gdzie VPI i VCI jest inne niż 0, 35), ale powinien zadziałać na operatorach korzystających z linii Orange ( np Netia bsa).
Kilka screenów z menu:

Podsumowanie:

Szybka konfiguracja - Wan:
ADSL:

WAN/ETH4:

WiFi:

Harmonogram WiFi:

Siec WiFi - Gościnna:

Pozwoliłem sobie jeszcze na zrobienie zdjęć wnętrza urządzenia:
SoC: Broadcom BCM6318

Wnętrze anteny

Etykietka:

Router jest dostępny w salonach oraz na stronie internetowej www.orange.pl

Routerek fajny - znajomi mają. Jednak z szybkością sieci Orange bywa różnie :wink: