TP-Link TD-w8901G + Linksys WRT54GL v1.1 jako Access Point

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie
Potrzebuje pomocy przy konfiguracji TP-Link TD-w8901G + Linksys WRT54GL v1.1 jako Access Point
1.Glówny Router to TP-Link TD-w8901G
2.Access Point to Linksys WRT54GL v1.1 ze flashowanym firmware do dd-wrt v24 sp2
W kwesti wyjasnienia...Mieszkam na stale za granica ...wyslalem rodzicom router Linksys z dd-wrt ktory mial posłuzyc jako access point. Internet ktory rodzice maja to internet do spółki z sąsiadem on u siebie ma TP-Link TD-w8901G a do rodziców jest podciągniety cabel Eternet .
Przed wyslaniem wszystko testowalem u siebie ale u mnie glówny router chodzi na ustawieniach PPoE a tam w Polsce sasiad ma ustawione na Bridge with ISP...nie wiem czy to ma znaczenie ale juz siedze nad tym tydzien i nie mam pomyslów. Bardzo prosze o pomoc zalanczam screeny z obydwu routerow.

Dzieki
1.Glówny router TP-Link TD-w8901G screeny wszystkich zakładek spakowany rar w zalaczniku

  1. AP Linksys plik rar w zalaczniku

Jeżeli sąsiad ma ustawiony router w bridgu to ma sesję PPPoE. Taka sama musi być na Linksysie ustawiona + user name i password sąsiada do usługi. Prawdopodobnie będzie to do ustawienia w zakładce WAN ale nie wiem na 100%.

No ale wtedy ma się to nijak to konfiguracji AP. Po prostu nie da się tego zrobić tak aby sąsiad miał Internet i twoi rodzice w tym samym czasie.
Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Dzieki za szybkie odpowiedzi...
Czyli musialbym ten glowny router ustawic na PPoA ??????

Tak dokładnie jeżeli chcesz mieć dostęp do internetu w dwóch lokalizacjach w tym samym czasie. Login i hasło od operatora pozwala na jedną sesję w danym momencie.

Chyba, że ustawisz połączenie od razu na komputerze pomijając Linksysa.
http://www.patyk.net.pl/PPPoE_instrukcja_XP.pdf na podstawie systemu XP.

Zapomniałem dodac ze wyslalem im tez smartfony i Router jest po to zeby mieli internet w telefonach w domu z domowej WI-FI.Sacjonarny PC w domu ma internet z tego kabla Eternet co jest pociagniety od sasiada

No to coś jest nie tak w twoim opisie. Jesteś pewny tego trybu bridge na tplinku? Nie ma tam innego routera który robi NAT w sieci?

No chyba Tak ... expertem nie jestem...

Przestaw wirtual Curtuit VPi na 0 oraz VCI na 35 i pokaz zakładkę , domyslne ten router pokazuje ze jest w Bridige ,a ta naprawde masz na nim login i hasło ustawione .

Co to za dostawca internetu?

Chyba Tpsa..JA tą siec robilem jakies 15 lat temu ...I to bylo na 12 osob a zostalo 3. Bylo wziete od Telekomunikacji Polskiej. Tam gdzie stoi glowny router tez zostali tylko rodzice dzieci wyemigrowaly. Bede musial sie dokładniej dowiedziec czy dostawca jestb ciągle ten sam

Tam był kiedys tylko zwykły duży switch a ich syn zmienił na router zyby mieli Wi-Fi w domu

Z tego co wnioskuje ustaw Linksa jako AP czyli wyłacz na nim serwer DHCP zmien adres IP lan np na 192.168.1.200 . Kabel od sąsiada wepnij do portu lan . Zadnego Bridige niema tylko zwykla sesja na PPoA.Kolega pokazał domyslnie zakładkę gdzie niby router parcuje w Bridige . Ten router jesli ustawiasz PVC2 to bedzie login i hasło wpisane .

Ja mam dostep do tego Glównego routera uzywam Team Viewer zeby przejac kontrole nad kompem rodziców i loguje sie do sasiada. Tam w załaczniku jest plik rar ze wszystkimi zakladkami ....porobilem screeny... Ustawione mam tak jak mówisz obawiam sie właśnie ze router sie uszkodził w transporcie do Polski

Pożyczyłem taki sam Linksys router od kolegi tu w Kanadzie...i jeszce raz probowałem u mnie z DHCP Forwarder i chodzi po spieciu u mnie a tez tam Router ADSL... bez problemu...Co myslisz wyslac drugi router?

Teraz tak patrzę wnikliwie i przypomina mi się praca mojego routera, też ustawiał się w bridgu. Pomimo że miał wpisaną i zapamiętaną sesję PPPoA. Wojtku nawet to nie jest zakładka domyślna, routery ADSL tak miały że niby zapisałeś ustawienia a i tak było co innego. Nie miało to jednak wpływu na pracę łącza.
Ustaw tak jak pisał Wojtek i powinno działać.

Zle masz ustawione Linksa operation mode ustaw na AP a nie router !! Przepraszam pomyłka .

Juz patrze

Ja setup robilem wedlug tego tutoriala
http://lab.stefanoperna.it/tutorial-2/networking/linking-dd-wrt-routers-with-dhcp-forwarder-option/
U mnie w domu chodzi bez problemu

Ale dobra jutro pomecze jeszce Ojca i przestawimy Operation Mode na Access Point z Routera ....moze rozwiaze problem
Bardzo dziekuje za sugestie..

OOOO Pomyłka ok Nie Ma problemu ..Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?
DZIEKI WIELKIE SZOPEN skoro TP-link ma dobre settings to pozostaje tylko Linksys ustawienia ma raczej dobre wszystkievo probowalem i nie dziala moze jest uszkodzony