Tp link problem konfiguracyjny

(jupiter11) #1

witam mam problem z konfiguracja mianowice konfiguruje wszystko potem biore reboot i internet nie działa prosze o pomoc

(Marcin) #2

Co to za model routera, co to za dostawca, masz jakiś modem od niego? Troszkę więcej szczegółów o twoim łączu poprosimy!?

(jupiter11) #3

tak mam modem dostawca internetu to taki lokalny nazwa routera tl-wr841n
i jeszcze z takich dodatkowych informacji to router mi działał na wczesniejszej konfiguracji (sam konfigurowałem ) ale była burza i został odłącząny z prądu i od tego momentu nie moge go skonfigurować po reboocie nie ma internetu wogóle jakis problem z dns na modemie działa bez zarzutów

(wojtek2803) #4

To nie jest nazwa routera .
Kabel z modemu w jakie wejscie wpinasz w routerze w WAN czy Lan?

(jupiter11) #5

wan , a model to tl-wr841n

(CHACA) #6

Kontrolka portu WAN świeci w chwili podpięcia przewodu?

(jimasek) #7

Odłącz na chwilę zasilanie z modemu. TP-LINK niech będzie cały czas podłączony do modemu i zasilania. Po czym pokaż zakładkę status routera.

(jupiter11) #8

status

ta zaznaczona mruga

(jimasek) #9

Dlaczego na WAN-ie masz static IP?

(jupiter11) #10

ponieważ te opcje podpowiada mi konfiguracja a nie moge zmienic na dynamic

na załączonym obrazku jest sugestja ze jest odłączony wan ale to nie mozliwe ponieważ jest podłączony chyba ze nie łączy

(jimasek) #11

Na obrazku widać że wam jest ewidentnie nie podłączony.

(jupiter11) #12

ale dlaczego skoro jest podpięty kabel

(szopen) #13

UWAGA tylko ZGADUJĘ
może dlatego, że masz np. modem z kablówki skonfigurowany do pracy z komputerem podłączonym przez USB (większość modemów kablowych nie dopuszcza równoczesnego połączenia przez USB i Ethernet)
albo dlatego, że wyłączyłeś modem dostawcy (co było sugerowane w którymś z postów powyżej)
dostarcz nam więcej danych, to może ruszymy z miejsca - jak masz podłączony modem z komputerem gdy internet działa?

(jupiter11) #14

nie mam nic podpięte pod usb (internet mam radiowy)

(Marcin) #15

No to masz internet radiowy i modem!? Coś tu nie gra? Napisz jak masz dokładnie doprowadzony ten internet do mieszkania?

(jupiter11) #16

z anteny idzie taki kabel do modemu chyba ze to nie jest modem dołącze zdjecie

i z tego podłączam bezpośrednio do komputera i mam internet . router podłączam do wejscia data in , z data in do wan , nie wiem czy to zrozumiale napisałem , no i jeszcze musze dodac ze wcześniej wszystko mi normalnie działało długi czas tylko po ostatnim odłączeniu zasilania od routera tak się stało
edit : żyłem chyba w błędzie bo to nie jest modem

(Marcin) #17

To nie jest modem tylko adapter PoE który zasila przez skrętkę odbiornik (WISP) który masz na zewnątrz (dach, komin lub elewacja budynku).
Podłącz przewód z internetem bezpośrednio do komputera (bez TP-Link) i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu to daj obrazek z ipconfig /all (interesuje nas adresacja na karcie przewodowej).

(CHACA) #18

Pobierz ze strony producenta najnowsze oprogramowanie i uaktualnij. Widać że masz jakieś stare. Oczywiście pod model i wersję V8.

(jupiter11) #19

(szopen) #20

no OK
zatem standartowe ustawienia routera nie powinny się "gryźć" z tą siecią
prawdopodobnie masz dostęp przydzielany na podstawie MAC-adresu, więc proponuję sklonować MAC-adres tej karty, którą obecnie jesteś podłączony na WAN routera
PS
miało być
ipconfig /all
a nie samo ipconfig (wtedy byśmy byli w stanie podpowiedzieć ten MAC-adres, zobaczysz go pod hasłem "adres fizyczny")