Tp Link Neffos X1 Max Bootloop

Ostatnio odblokowywałem bootloader i zainstalowałem twrp recovery do złego telefonu, od tego czasu mam bootloop. Próbowałem naprawić przy użyciu sp flash tool ale teraz mam tylko czarny ekran. Jak to naprawić? ps. Chciałem zainstalować twrp recovery do roota i xposed.

A co wgrywałeś za pomocą SP Flash Tool?

Czy ciągle jest kontakt z komputerem, czy już przy uruchamianiu nie ma żadnego efektu przy podłączaniu kablem? Póki jest telefon wykrywany póty można cokolwiek zrobić. Jak uwaliłeś wszelkie ślady bootloadera będzie trudniej (znacznie - rozbieranie, lutowanie, programatory itd.).

Jest kontakt. Za pomocą SP Flash Tool próbowałem zflashować pełny domyślny rom z oficjalnej strony.

I jaki masz komunikat przy próbie flashowania?
No i czy to na pewno właściwy rom (urządzenie, ew. wersja, format dla aplikacji itd.)
PS: najlepiej dokładnie opisać problem - co zrobiłeś i na czym się zatrzymałeś.

Przy próbie flashowania wyskakuje że OK ale ekran jest czarny i nie da się go uruchomić. Zatrzymałem się kiedy nie mogłem go wogóle uruchomić. Rom jest ze strony https://neffos.com a scatter z strony na której jest custom recovery twrp do tp link neffos x1.
PS: mam x1 max a nie x1. Ale podobno to nie ma różnicy, także spróbowałem formatować żeby jakoś naprawić bootloop i zaznaczyłem "format whole flash" czyli razem z bootloaderem

Specem od flashowania akurat Neffosów nie jestem, ale może @Heinz ma coś do dodania?
Ogólnie musisz mieć właściwe pliki. Jak nie wstaje całkiem to zły bootloader zwykle jednak, ale z drugiej strony bez prawidłowego bootloadera to nie połączysz się nawet z urządzeniem przez USB, więc jakiś bootloader jest tam ciągle sprawny, tylko kolejny etap nie przechodzi.

Napewno nie przechodzi bo się ciągle uruchamia ponownie jeśli nic nie jest flashowane. Wyskakuje preloader w komputerze kiedy jest podłączony przez usb, znika i sekunde po, znowu się pojawia i tak bez końca

Technicznie to powinien działać ten plik scatter.txt od neffos x1 na x1 max, bo tam w sumie różnica jest dopiero na poziomie partycji /data/, a wszystkie pozostałe są takie same, zarówno kolejność jak i rozmiary.

Bez info jak był wgrywany recovery i później co zostało zrobione przez sp flash tool, to raczej nic się nie da powiedzieć.

Zawsze to MTK, i jego jest ciężko uszkodzić, bo tam jest jeszcze preloader. :slight_smile:

@PiotrKFtw mówisz, że pobrałeś ROM ze strony neffosa, a co konkretnie i jak próbowałeś to wgrywać?

@Morfik Pobrałem X1Max_NFUI7.0_TP903R242 ze strony neffosa i właśnie to próbowałem wgrać przez sp flash tool, po tym jak go sformatowałem razem z bootloaderem przez przypadek. Tylko to robiłem z sp flash tool.
Recovery był wgrywany przez fastboot (jeszcze przed formatem)

Co zrobiłeś?

Jak ty tego zip'a wgrałeś via sp flash tool?

@Morfik Wypakowałem i użyłem pliku scatter.
"Co zrobiłeś?"
Kliknąłem format nie patrząc na to że jest format whole flash zaznaczone

Więc teraz masz "czysty" telefon.
W tym wątku:


kolega sobie dał radę z uruchomieniem X1 z jakiegoś backupu który był niekompletny ( pochodził z oficjalnej strony neffos)

Domyślam się że kopii X1max nie posiadasz, więc może warto chociaż spróbować pobrać to do X1 i dodać/zamienić te plik które masz z archiwum ZIP do X1max.

Jest jeszcze opcja wyproszenia kogoś o backup niektórych partycji. Jak uda Ci się uruchomić samo recovery to możesz spróbować wgrać archiwum ZIP ze strony i on sam sobie powrzuca ile będzie potrafił.

Nie jest łatwo. Ja tego modelu nie mam i za bardzo nie pomogę, ale kombinuj. jedyne co tracisz to czas. Bardziej już go nie zepsujesz.

Tamtej sprawy nie dało rady doprowadzić do końca, bo kontakt się urwał i tak naprawdę to nie wiadomo co działa a co nie i jakie było spustoszenie po wgraniu ROM, a to jest tylko kilka partycji, wliczając w to boot/recovery/system/lk/lk2/logo/tee1/tee2 , a ten smartfon ma partycji chyba koło 30. Także to nie jest dużo. :smiley:

Moim zdaniem telefon jest do odzyskania w 100% tylko trzeba by pierw ustalić jakie szkody generuje sformatowanie telefonu, bo jeśli tylko uwalenie tablicy partycji, to to można cofnąć bez problemu i nawet w backupy się nie trzeba bawić.

To by była jedna z lepszych opcji przywrócenia, ale jakoś wątpię żeby to kasowało samą tablicę. Trzeba by sprawdzić lub zapytać @PiotrKFtw jak długo trwał ten format?
Jeśli kilka sekund to jest jakaś nadzieja.

Może warto zrobić jeszcze teraz kopię całego telefonu przez sp flash tool. Tam powinno być widać czy dane są usunięte.

Można by i zrobić drugą kopię i podejrzeć obraz i sprawdzić jak wygląda układ partycji. Choć nawet jeśli te partycje by były, to każda z nich mogłaby być wyczyszczona. Ale można by ustalić to już montując partycję mające ext4, o ile wcześniej się ich nie uszkodziło. :smiley:

Tak sobie myślę że jeśli formatowanie by usunęło tylko tablicę partycji to po utworzeniu identycznej dane można odtworzyć. to taki format nie ma sensu.
Ale to trzeba by sprawdzić.

@Heinz Kilka sekund chyba, nie pamiętam dokładnie.

To spróbuj zrobić kopię wszystkiego

Nie ogarniam sp flash tool za bardzo w czytaniu danych. Readback i co dalej ?

@Heinz Nie ogarniam sp flash tool za bardzo w czytaniu danych. Readback i co dalej ?