Neffos x1 Root

neffos-x1

(Filip Michno) #1

Witam serdecznie walczę od paru dni z tematem roota. Ktoś z drogich forumowiczów jest juz po tym zabiegu na tym modelu, i mógłby napisać poradnik jak to zrobić ?

Stonowałem już parę metod ale bezskutecznie.
pozdrawiam :slight_smile:


Tp Link Neffos X1 Max Bootloop
(Mikhail Morfikov) #2

Tu masz info:


(Filip Michno) #3

Dziękuje bardzo za ok bardzo mi pomogła. Proszę jeśli to możliwe o sprecyzowanie " nie zezwalajmy TWRP na dokonywanie zmian.. " W którym miejscu w twrp się to wyłącza ?


(Mikhail Morfikov) #4

Zaraz po uruchomieniu w trybie recovery po wgraniu TWRP będzie info czy wprowadzić zmiany.


(Filip Michno) #5

chodzi o opcje tylko do odczytu ?


(Filip Michno) #6

Problem w tym ze często sie "uwala" system nie uruchamia się wracając ciągle do twrp. raz sie udało i działało łanie ale po akutalizacji do 7 root znikł i pojawił si jezyk chiński w telefonie który mimo zmiany na polski po uruchomieniu ponownie telefonu wraca znów do chińskiego .


(Mikhail Morfikov) #7

Tak, ma być do odczytu, a jeśli przy instalacji supersu się pojawi info, że partycja /system/ jest w RO, to przełącz ją manualnie w RW i tyle.


(Mikhail Morfikov) #8

Jak masz root, to nie wgrywaj OTA, pierw trzeba przywrócić do stock, a potem zaktualizować telefon. Ja nigdy nie miałem problemów z językiem, więc pewnie pozostaje ci opcja pisania do supportu.


(Filip Michno) #9

Czy MPT powinno być wyłączone ? a na liście powinny być zaznaczone tylko foldery System i Ceche mówię o pozycji Zamontuj


(Mikhail Morfikov) #10

To bez znaczenia on sobie zamontuje wszytko co będzie chciał. Tylko tam przestaw opcje by partycja /system/ była do zapisu.


(Filip Michno) #11

na chwile obecna za każdym razem telefon sie restartuj do TWRP zainstalowałem przez adb plik z obrazem recovery (zaznaczam ze raz to działało) od razu uruchomiłem TWRP (VOL up +power) dałem tylko do odczytu. Zainstalowałem super su O dziwo wczoraj zadziałało. Pytanie gdzie robię błąd czy pozycja "Prompt to install twrp ap in not installed" ma być zaznaczona ?" Tylko tam przestaw opcje by partycja /system/ była do zapisu"jeśli mogę zapytać gdzie dokładnie mam to zmienić ?


(Mikhail Morfikov) #12

Nic nie rozumiem...

  1. wrzucasz obraz twrp via sp flash tool,
  2. reboot i od razu boot do recovery
  3. nie zezwalasz na wprowadzenie zmian
  4. instalujesz supersu i reboot

Nic więcej nie trzeba robić.


(Filip Michno) #13

W tobie wodze tylko ratunek dałem w Smart Phone Flash - format whole flash i telefon co prawda wykrywany jest przez system ale nie włącza się, nic nie ma na wyświetlaczu. Nie ma również możliwości wgrania softa przez Smart Phone próba kończy sie komunikatem "STATUS BROM CMD......" telefon gy jest połączony co co parenascie sekund się łączy i rozłącza Czym jeszcze można to uratować ? Telefon jak w temacie Neffos X1


(Filip Michno) #14

"Nic nie rozumiem...

wrzucasz obraz twrp via sp flash tool,
reboot i od razu boot do recovery
nie zezwalasz na wprowadzenie zmian
instalujesz supersu i reboot

Nic więcej nie trzeba robić."

W twoim tuto-trialu jest ze przez ADB wrzuca się obraz img recovery, Jełi chodzi o tą metodę to wrzucamy obraz z https://github.com/morfikov/android_device_tp-link_tp902a tylko pytanie jak wrzucić do przez sp flash tool przez zakładkę READBACK ?


(Mikhail Morfikov) #15

W sumie to tam jest przez fastboot, i można i tak, to bez znaczenia jak wrzucisz, byle by tylko po wgraniu uruchomić telefon w trybie recovery.


(Mikhail Morfikov) #16

Jak sformatowałeś sobie cały flash telefonu, to pozamiatałeś. Bo teraz to chyba go uwalileś na stałe...

Skąd ten pomysł ci wpadł do głowy by dać format całego flasha?


(Filip Michno) #17

przez przypadek kliknąłem pytanie jaka jest na to recepta. Na forach sa tutotriale jesli chodzi o bardziej "znanne" modele a jak to wyglada w przypadku tego ? W samsungu. nie ma problemu wgrywa sie roma od podstaw i działa wszystko pytanie jak tu z tego wybrnąć Telefon jest widzialny przez komputer lecz co chwile łączy się i rozłącza.


(Mikhail Morfikov) #18

No teraz to ja nie wiem jak go odratować, nigdy nie formatowałem flash'a w telefonie. pokaż jakiś artykuł.


(Filip Michno) #19

(Heinz) #20

@Filip_Michno masz backup swojego flasha?