TP-Link MR3420 v2

Witam Państwa, piszę ponieważ mam problem z moim routerem (TP-LINK MR3420). Jakiś czas temu zmieniłem soft z oryginalnego na Gargoyle i tu ponownie po kilku miesiącach chciałem sprawdzić jak wygląda DD-WRT. Pobrałem odpowiednia paczkę i przystąpiłem do aktualizacji z Panelu Web znalazłem pliczek bin i ruszyłem. Proces aktualizowania trwał dosyć długo (ponad pół godziny) i wydało mi się to troszkę dziwne więc odłączyłem router chcąc zalogować się do Panelu i tu ZONK. Na routerze w chwili obecnej pali się stałym światłem dioda (POWER i SYSTEM) miga też dioda Lan pod którą jestem podłączony. Próbowałem podnieść router przez tryb failsafe jednak otrzymuje że nieprawidłowy obraz pliku wobec czego posłużyłem się poleceniem (sysupgrade -v -F ) wtedy oczywiści proces proszę jednak router po chwile obecna nie pracuje tzn. z tego co wyczytałem nie startuje system. Czy ma ktoś może sugestie jak podnieść tą bestie ?

Jak zachowują się diody w momencie włączenia do prądu.
Sprawdź czy działa tryb recovery. Włącz router z wciśniętym przyciskiem reset. powinna zapalić się dioda WPS ( kłódka).

Tak, po włączeniu trzymając przycisk reset zapala się kłódka. Włączając normalnie router najpierw świeci się power, po chwili zaczyna migać system, kolejnie przechodzi w stałe światełko i zaczyna migać moje (LAN)

Skoro system miga i zapala się to znaczy że działa coś na bazie openwrt.
Spróbuj trybu failsafe, w tym modelu kabel łączy się chyba do portu WAN zamiast LAN.
http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe
Ewentualnie wgrałeś openwrt bez GUI i nie masz dostępu przez przeglądarkę. Spróbuj użyć telnetu do połączenia.

Próbowałem tego, ale jednak nie pomogło ... trym failsafe działa u mnie tylko na lanie. Jak mogę spróbować wgrać środowisko gui?

http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe próbowałeś w/g tej instrukcji. Jedna mała uwaga, możliwe że trzeba podpiąć router do portu WAN jeżeli nie zgłasza się po LAN.

Masz połączenie z internetem przez ten router?

Tak, przez port WAN nie mogę wejść w tryb Failsafe - tylko Lan. Jeżeli chodzi o połączenie to zrobiłem taki numer a mianowicie: Router czyli ten TP-LINK podłączyłem do Routera który otrzymałem od UPC (Thompson) a laptop po kablu do do TP-LINKA i miałem internet wiec mniemam że net jest. Czasem w połączeniach sieciowych pokazuje kabel sieciowy jest odłączony a czasem pokazuje połączenie z nazwą mojej starej sieci kiedy jeszcze działał. Może to Państwu coś pomoże w pomysłach

Jeśli internet przechodzi przez router to spróbuj się połączyć przez telnet ( można użyć putty) i wpisać polecenia:

cd /tmp
wget http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin
sysupgrade -n -F gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin

Do sysupgrade dopisałem -F bo nie wiem co tam wgrałeś.

Dziękuję ... już sprawdzam

No i pojawił się kolejny problem, kiedy wcześniej chciałem wprowadzić go w tryb failsafe na porcie WAN a teraz ponownie podłączyłem go pod LAN otrzymuje taka adresacje 169.254.246.237 i nawet reser routera jej nie zmienia. Dodam że w połączeniach sieciowych pokazuje nazwę sieci jaka była jeszcze kiedy działał sprawnie.
Ruszyło, wróciłem do adresacji DHCP i ponownie nadałem stał adres 192.168.1.2 i jest OK, sprawdzam powyższą odpowiedź.

Zrobiłem wg. wskazówek i dalej miga tylko dioda LAN a system nie. Internet po kablu jest ale do Panelu WEB nie mogę się dostać. Słyszałem że jest coś takiego jak obraz .bin "factory to DD-WRT". Czy mogą Państwo powiedzieć czy to pomoże ?

Nie wiem co nakombinowałeś ale czy masz dostęp do konsoli?
Może łatwiej by było użyć trybu recovery?

Mam dostęp. Poproszę o info jak to zrobić.

Pokaż co masz jak się podłączysz do konsoli. Co tam wogóle jest wgrane.
Co się dzieje jak wkleisz polecenia które podałem?

Czy to wystarczy?

Dziekuję.

router musi być podpięty do internetu, aby mógł pobrać obraz gargoyle stamtąd
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin
w konsoli możesz zweryfikować czy masz połączenie z netem czy nie

traceroute 8.8.8.8

czy np.

ping 8.8.8.8

(każde z tych poleceń można przerwać wciskając ctrl+c)
zaraz zaraz - na SS przecież widać, że masz WAN bez adresu…
a widać, że jest dostęp do konsoli w trybie zarówno failsafe jak i normalnym (czyli prawdopodobnie wgrałeś openwrt CC bez interfejsu graficznego)

podłącz WAN TP-Linka do LAN twojego routera od dostawcy
(teraz mowa o routerze dostawcy - zakładam, że nie ma on również adresu 192.168.1.1, jeśli ma to zmień na inną sieć niż 192.168.1.x czyli np. na 192.168.10.1)
router pod openwrt działa zapewne poprawnie* nie musisz być w trybie failsafe,
ale dopiero mając internet doprowadzony do TP-Linka wykonaj kroki opisane tam:

*tyle, że bez graficznego interfejsu, (oczywiście pewności nie mam czy w 100% poprawnie)

ciekawe czy czytałeś tam:
http://dl.eko.one.pl/chaos_calmer/
to

lub tam gdzie jest Luci (NIE MA go dla twojego routera w niezmodyfikowanej wersji)

Powiem tak ... bardzo nisko chylę czoło przed takimi ludźmi jak Pan, bardzo mi Pan pomógł bo wszystko elegancko ruszyło. Ale chciałbym prosić o jeszcze jedna poradę. Bardzo chciałbym zainstalować coś takiego "OpenWRT" ponieważ zależy mi na tym abym mógł korzystać z Pamięci USB np: mały FTP a nie chciałbym ponownie przeżywać tego samego lub jak włączyć to na "Gargoyle". Może ma Pan jakieś lepsze sugestie co do softu...

gargoyle 1.6.2.2 które masz obecnie (po tym "ratunkowym" flashowaniu) ma "pod pokładem" nieco zmodyfikowane openwrt AA (w tym wypadku konkretnie OpenWrt Attitude Adjustment 12.09.1 )
do poczytania
http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl
http://eko.one.pl/?p=gargoyle-fstab
musisz pomyśleć o extroot'cie (choćby na pendrive), bo ten router ma po prostu zbyt mały wbudowany flash, aby doinstalowywać pluginy bez żadnego umiaru :smiley:

PS przez chwilę miałeś właśnie to, o czym marzysz - openwrt CC bez interfejsu graficznego, ale nikt nie mówił, że bez interfejsu będzie łatwo :smiley: