TP-Link MR3420 v2

OK - Poczytałem troszkę i wezmę się za Ex-Rocika. Pytanie tylko jaki sofcik Pan poleca żebym mógł postawić coś nowego. Nie chce znów czegoś uwalić i wiedzieć na przyszłość. Czytałem że przebiega to w taki sposób: Gargoyle->Ustawienia fabryczne Routera->Nowy soft np: Open-WRT.

OK, to poczytaj, ale zrozum, że twój router ma za małą pojemność fabrycznie użytej kości flash (4MB), aby móc z nim robić co się chce
więc jeśli chcesz go intensywnie modyfikować, to musisz przemyśleć 2 drogi:

  • sprzętową modyfikację routera (przez wlutowanie kości flash o większej pojemności - specjaliści zajmujący się tym są do znalezienia choćby na znanym portalu aukcyjnym, ale myślę, że tu też zaglądają)
  • instalację np. w ten sposób
    openwrt bez interfejsu (graficznego oczywiście) -> extroot -> ręczne doinstalowanie interfejsu i czego tylko zapragniesz

jakkolwiek mając gargoyle 1.6.2.2 też możesz iść drogą:
gargoyle -> extroot -> instalacja dowolnej ilości dodatków
obrazy z eko.one.pl mają po prostu dużą ilość "preinstalowanych" (wkompilowanych) dodatków, więc wymagają sprzętu o większej ilości pamięci flash
PS to co chcesz uzyskać jest być może możliwe na gargoyle 1.6.2.2 i nawet na twoim routerze, ale nie jestem pewien czy obędzie się bez extroot'a

OK - to by było na tyle. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Proszę wybaczyć że temat odświeżam ale nie chce już nowego zakładać. Otóż zrobiłem ex-roota ale za nic nie mogę poradzić sobie z pluginem usb. Czy może ktoś poratować ?

najlepiej założyć nowy temat, napisz w nim z czym konkretnie nie możesz sobie poradzić