TP-Link MR3420 v2 ZTE MF821 Problem z zasięgiem routera

Witam. Mam taki sprzęt: TP-Link MR3420 v2 + ZTE MF821. Router i modem podłączone są u mnie w pokoju, gdzie korzystam z internetu i konfiguracja ta działa bez problemu. Jednak gdy pójdę gdzieś dalej np piętro niżej to nie mogę połączyć się z internetem.. Zasięg jest tylko w obrębie mojego pokoju. Proszę o pomoc.

W czym mamy ci pomóc? Jeżeli moc radia na routerze masz ustawiona na maksymalną to są dwie możliwości jeszcze:

  • ściany w mieszkaniu mają bardzo duże tłumienie
  • uszkodzenie routera albo karty sieciowej w komputerze

Gdy miałem internet radiowy na starym routerze z niższej półki - tp-link tl-wr340g to zasięg był nawet u sąsiada na przeciw, teraz to nawet nie ma go w obrębie mojego domu.
Tak to mam ustawione:

Obecne routery mają ograniczoną moc nadawanie w paśmie 2,4GHz do 100mW i napewno będą miały mniejszy zasięg niż stare WR340g czy WR543g tu nie ma co porównywać. Pytanie czy aby router nie jest uszkodzony lub nie ma uszkodzonej anteny. Zrób jakieś pomiary inSSIDer-em i wrzuć na forum.

Zdjęcie pewnie gdzieś przy routerze? Zrób jeszcze jakieś pomiary w dalszych częściach mieszkania.

Piętro niżej

Przy takim sygnale spokojnie możesz korzystać z internetu.

Ale właśnie przy takim sygnale mi się strony nie chcą ładować

Jak wygląda ping do adresu IP routera przy takim sygnale? Sam widzisz że poziom sygnału jest na zielono a do -70dBm nie powinno być problemu.

Zrób dłuższy test i czy cały czas czas będzie utrzymywał się w podobnym przedziale.
ping 192.168.0.1 -t

taki jest normalny ping jak jestem piętro niżej, niedaleko routera a dokładniej pod nim. Dzieli mnie tylko sufit.

a gdy pójdę za ścianę, która jest 4 metry dalej to zasięg niby jest, ale internet nie działa, rozłącza się automatycznie. Tak jakby to modem był routerem a nie router :slight_smile:

Więc to nie wina zasięgu. Zrób teraz to samo ale
ping wp.pl i ping 8.8.8.8 ale równocześnie w dwóch konsolach.

taki jest ping na piętrze zaraz pod routerem

a dalej jak pójdę nie mogę sprawdzić bo automatycznie rozłącza się internet

Coś mi tu się nie zgadza, to skąd masz ping-a do routera cały czas?

tamten ping był robiony zaraz na piętrze bezpośrednio pod routerem gdzie sygnal wynosi -49
udało mi się przed chwilą połączyć piętro niżej, za ścianą obok, która jest jest 4 metry od miejsca poprzedniego z screena i tam siła sygnału wynosi -57

Ok a do tego jeszcze równolegle ping do routera. Wygląda jak by twoje wifi zakłócało dostęp do internetu przez GSM-a. Polecam antenę zewnętrzną dla tego modemu.

a to się zrobiło jak wróciłem w to samo miejsce z siłą sygnału -57

mam antenę podłączoną do modemu.

Przy takim sygnale nie powinno się tak dziać. Wygląda na jakieś zakłócenia lub uszkodzenie. Trudne do zdiagnozowania.