TP-Link MR3420 v2 ZTE MF821 Problem z zasięgiem routera

ehhhh :confused:
wszystko działa ładnie, pięknie ale jak jestem blisko routera.
już się naczytałem na forach, że może to być taki sam adres routera i modemu, przedłużacz usb..

Napewno nie w tym przypadku. Co do przedłużki to warto zastosować tak samo jak antenę zewnętrzną.

ale sygnał z modemu, który idzie do routera jest dobry. To ruter ma problemy z jego rozsyłaniem. Nie wiem co teraz mam robić. Jestem w kropce bo wziąłem internet z play i zostały mi 2 dni na rezygnację z umowy a zależy mi na tym, aby sygnał był rozsiany po całym domu który jest nieduży, jednorodzinny a sam internet w sobie jest w porządku tylko co mi po tym jak nie mam do niego dostępu :frowning:

Niestety nie mam pojęcia co jest przyczyna takiego zachowania. Przyczyn może być kilka o których już wcześniej mówiłem.

Może zakupiłbym nowy router? Tylko za bardzo nie wiem jaki, żeby działał dobrze.. nie jak ten mój o którym z dniem dzisiejszym zmieniam zdanie bo myślałem, że dokonałem dobrego zakupu.

Skąd masz pewność że to wina routera? Sygnał -59dBm to bardzo dobry sygnał po przejściu przez sufit.

Włącz ping do routera i ustaw komputer w tym miejscu gdzie są przerwy.
Podejdź do routera i wyjmij modem z USB.
Sprawdź czy coś się zmieniło.

zaraz to zrobię.
To co może być to wina modemu?
Cały czas miałem podłączony ten modem bezpośrednio do laptopa i działał dobrze. Ja wychodzę z założenia, że modem przesyła sygnał do routera taki jaki jest bezpośrednio w miejscu połączenia modemu z routerem a reszta- czyli przetworzenie tego to praca routera stąd myślę, że to wina routera może się mylę?

tak to się zrobiło po odłączeniu modemu

Czyli bez zmian. Spróbuj jeszcze ustawić inny kanał i szerokość kanału na 20MHz

ustawiłem 20 mhz i zmieniłem kanał na 11
przy sile sygnalu -59 jest juz internet i działa, nie rozłącza się, ale już przy -63 nie działa

gdzieś są jakieś zakłócenia że mimo odbioru sygnału ( na -59dBm) karta odbiera silne szumy które nie są widoczne w inssiderze.

Na to wygląda. Na -70 powinno to działać a jak już przkracza 60 to przestaje jakby ustawiona była jakaś granica najlepszego zasięgu

niektórym działa na -85 ale to eter musi być czysty

Masz możliwość sprawdzenia na innym urządzeniu, najlepiej laptopie?

U mojego sąsiada też nie działało, tam pewnie było -70 max bo mieszka na przeciw mojego domu.
Jeszcze mogę połączyć wszystko kablowo bo mam w domu jeszcze internet radiowy i mogę sprawdzić jak sprawa będzie przedstawiać się z zasięgiem przez ten sam router ale z internetem pod wan nie wiem czy ma to sens?

To jakaś abstrakacja mówiąc o zasięgu u sąsiada. Masz sprawdzić u siebie na posesji a nie u sąsiada. Router ma tylko 100mW mocy w paśmie 2,4GHz.

Napisałem u sąsiada bo wcześniej w tym samym miejscu, u mnie w domu mieliśmy stary router na sieć radiową i korzystaliśmy oboje z tego internetu.
W pokoju dalej na -73 nie działa
Internet radiowy podłączony do tego routera na -81 działa. Modem się kłóci z routerem wraz ze wzrostem odległości odbiornika.
A może instalacja gargoyle pomoże?

no i nic? :confused:

Trudno coś stwierdzić na 100% w tym przypadku. Pokazane pomiary wskazują na jakieś zakłócenia. Oczywiście nie wykluczam uszkodzenia routera.