TP-Link MR3420 v2 Problem z routerem i ZTE MF821

Witam. Miałem problem z routerem TP-Link MR3420 v2 i modemem ZTE MF821, modem był widziany przez router a pozniej go rozłączał. Zainstalowałem więc Gargoyle jednak to nic nie dało. Przeczytałem gdzieś, że aby wrócić do starego oryginalnego oprogramowania należy zainstalować openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-squashfs-factory jednak po zainstalowaniu tego router przestał być wykrywany przez komputer. Nie mam do niego dostępu. Świecą się w routerze 2 pierwsze zielone kontrolki. Proszę o pomoc bo wyjdę z siebie ;(

Historia lubi się powtarzać.

Czy podłaczony router do komputera kablowo jest widziany tzn. świeci dioda odpowiedzialna za port? Można się zalogować na adres 192.168.0.1?

Do oprogramowania firmowego należy wrócić poprzez pobranie softu bez boot. Po czym zaktualizować.

Dziękuję za informację, ale to akurat wiem. Napisałem, że router jest niewykrywalny przez PC- wifi. Po wgraniu openwrt przestał być widziany przez inne sprzęty więc nie mogę się do niego zalogować. Świeci się cały czas dioda zasilania i dioda systemu.

Z tego co widzę wgrałeś czyste openwrt bez interfejsu web-owego czyli nie zalogujesz się przez przeglądarkę. Po podłączeniu komputera dioda od portu zapala się?

Tak po podłączeniu bezpośrednio przez kabel z pc dioda portu uaktywnia się.
ipconfig

z tym, że w te adresy 192.168.1.1 i 192.168.1.195 nie mogę wejść z okna przeglądarki.

Tak jak mówiłem masz czyste OpenWRT bez interfejsu graficznego.

ciekawe jak mam pobrac Luci z cmd skoro nie mam połączenia z internetem...

Czyli co, pozostaje serial i przywracanie oprogramowania firmowego? Chyba łatwiej jest coś wykombinować z dostępem do internetu.

sprobuje zainstalowac luci offline

zeby zainstalowac luci offline musze zainstalowac program WinSCP i zainstalowalem. Jednak nie mogę ustawić hasła w cmd.. wpisuję komendy i nie mogę wpisać nowego hasła, nie działa funkcja klawiatury..

Próbowałeś SSH w putty?

Ja już zgłupiałem..
Zaniosłem router do serwisu komputerowego.

ssh w putty a co to?
w serwisie mi nie pomogli bo zapewne im się nie chciało.
zaniosłem do innego.

Proszę o pomoc bo jestem bezradny.
W kolejnym serwisie mi nie pomogli. Nie widzą routera przez wifi to opadają im ręce. Naprawa zbyt czasochłonna jak dla nich i nieopłacalna.. :frowning:

Włączyłem wifi w routerze za pomocą putty poprzez:

uci set wireless.@wifi-device[0].disabled=0
uci set wireless.@wifi-iface[0].ssid=[i]moja_siec[/i]
uci set wireless.@wifi-iface[0].encryption=psk2
uci set wireless.@wifi-iface[0].key=[i]super_tajne_haslo[/i]
uci commit wireless
wifi

Router jest widziany przez PC
Co mam dalej zrobić?